Przetargowe wątpliwości

  Przetargowe wątpliwości

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Komisja rewizyjna, na wniosek radnego Marka Bolińskiego, zajęła się ubiegłorocznym przetargiem na remont elewacji urzędu miejskiego. Nie dopatrzyła się nieprawidłowości.

  - Lokalne firmy budowlane są zaniepokojone rozstrzyganiem niektórych przetargów budowlanych w Tucholi - mówi Marek Boliński. Złożył wniosek, żeby komisja rewizyjna skontrolowała przetarg na remont elewacji budynku urzędu miejskiego. Rada Miejska wniosek przyjęła.


  Dwie oferty


  Na ogłoszony w sierpniu ubiegłego roku przetarg wpłynęły dwie oferty. Wygrał Zakład Usługowo-Handlowy Romana Mischke, który zaproponował wykonanie prac za 170 tys. zł. Drugi oferent przedstawił kwotę niższą o ok. 30 tys. zł, jednak jego oferta nie została przyjęta.


  Złe materiały


  - Nie dopatrzyliśmy się jakiś uchybień w pracy komisji przetargowej - powiedział nam przewodniczący komisji rewizyjnej Eugeniusz Jeschke.

  Komisja stwierdziła, że druga oferta nie była zgodna ze specyfikacją zamówienia. Oferent chciał bowiem zastosować inne materiały, niż te przewidziane w projekcie i zaakceptowane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, nadzorującego prace.


  - Zaproponował starą technologię stosowaną przy wymianie tynków - dodaje Jeschke. Ponadto w ofercie brakowało wymaganych rekomendacji.


  Nie wpłynęło odwołanie


  Komisja uznała, że w przetargu dochowane zostały wszelkie terminy - oferenci poinformowani zostali o rozstrzygnięciu i zachowany został czas na ewentualne odwołania. Jednak żadne nie wpłynęło.


  Przypomnijmy, remont elewacji budynku urzędu miejskiego prowadzony by we wrześniu i październiku. Prace obejmowały uzupełnienie tynków, odnowienie detali architektonicznych, wymianę rynien i rur spustowych oraz malowanie.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo