Gratulacje od Anny Dymnej

  Gratulacje od Anny Dymnej

  Lucyna Sztandera

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grupa z Teatru Plastycznego "Promień" z Warsztatów Terapii Zajęciowej uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" w Krakowie, którego organizatorami były fundacje im. Brata Alberta i Anny Dymnej "Mimo wszystko".

  Impreza odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wśród laureatów był także Teatr Plastyczny "Promień" z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sępólna za przedstawienie "Jak pięknie by mogło być". Reprezentacja zespołu z WTZ osobiście przyglądała się występom finałowym oraz odebrała nagrody i gratulacje z rąk prowadzącej Anny Dymnej.


  Medale za pomoc


  Jak co roku podczas festiwalu wręczono Medale św. Brata Alberta przyznawane za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W tym roku otrzymali je: Ewa Błaszczyk z Warszawy, Mateusz Dzieduszycki z Warszawy, ks. prałat Jan Bielański z Krakowa, Jos von Lieshout z Holandii. Medale wręczył ks. kardynał Franciszek Macharski.


  Mnóstwo wzruszeń


  Minirecital miała też Ewa Błaszczyk.

  - Z festiwalu przywieźliśmy nie tylko nagrodę, ale też mnóstwo niezapomnianych wzruszeń. Sam pobyt w tak niezwykłym miejscu był dla nas wielkim przeżyciem. Anna Dymna jest niezwykłą osobą, bardzo naturalną, pełną ciepła. Dodatkową atrakcją pobytu w Krakowie był udział w koncercie "Starego Dobrego Małżeństwa" oraz zwiedzenie najważniejszych miejsc tego miasta - mówi Wiesława Staniej, szefowa WTZ.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo