Problem jak bolący ząb

  Problem jak bolący ząb

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od dawna mieszkańcy narzekają, że nie mogą się dostać do stomatologa. Po zebraniach wiejskich w gminie rozważają, jak zachęcić do Lubiewa drugiego dentystę.

  Emocje u dentysty


  Sprawa kontraktu stomatologicznego pojawia się w Lubiewie jak bumerang. Wielokrotnie na sesji podnosili go radni - zastanawiano się, czy jeden dentysta na gminę to nie za mało. Sugerowano, że konkurencja w każdej branży jest dobra, więc i w tym przypadku nie zaszkodziłaby.


  - Problem stomatologa wzbudza największe emocje - przyznaje wójt Michał Skałecki.

  - Krytykowano, że nie można się dostać na ubezpieczenie, a przyjmuje prywatnie. Z przyjęciami zresztą też są problemy. Proponowano podział - mieszkańcy chcieli, żeby w jednym ośrodku były wizyty prywatne, a w drugim na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.


  Za mało punktów


  Gmina ma do rozdysponowania 110 tys. punktów. - Byłem osobiście w Narodowym Funduszu Zdrowia i udało nam się uzyskać dodatkowe 10 proc. punktów - mówi Skałecki. - Taka ilość to jednak na naszą gminę stanowczo za mało. Nie ukrywam, że szukamy stomatologa i jesteśmy gotowi do rozmów.


  Chcą pomóc


  W gminie zapewniają, że najchętniej widzieliby w gminie prywatną praktykę stomatologiczną, która rozładowałaby choć trochę kolejki. - Mieszkańcy Wełpina podawali przykład, że w Cekcynie kolejek nie ma, a do tego ludzie są przyjmowani na książeczkę - dodaje Skałecki. - Jeśli w gminie pojawi się stomatolog, jesteśmy skłonni pomóc, na przykład w znalezieniu lokalu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo