Zarobki - najniższe

  Zarobki - najniższe

  (ak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rynek pracy we Francji będzie stopniowo otwierany dla nowych krajów Unii.
  Już od 1 maja Francuzi umożliwią naszym rodakom legalną pracę w niektórych sektorach. Prawdopodobnie będzie to branża budowlana i gastronomiczna.
  Taki gest ze strony Francuzów to nie tylko ukłon w naszą stronę, ale przede wszystkim pomoc dla Francji. Choć w statystykach bezrobocie we Francji jest duże (jak na zachodnioeuropejskie standardy), to permanentnie nie można tam znaleźć pracowników w niektórych zawodach. Należy do nich m.in. hotelarstwo. Brakuje też kelnerów. Pracę nad Sekwaną znajdą pielęgniarki i położne. Potrzeba tam też ludzi do opieki nad starszymi lub dziećmi.

  Choć polski hydraulik wzbudził we Francji tyle emocji, gdy to politycy francuscy podawali go jako przykład imigranta, który zabiera pracę sprzed francuskiego nosa, to właśnie hydraulików we Francji brakuje. Chętnie do pracy przyjmowani są nasi murarze, elektrycy i kierowcy TIR-ów.

  Zarobki - najniższe

  Niestety, właśnie w tych zawodach oficjalne płace są, jak na francuskie warunki, dość niskie. Nadal jednak różnica w wysokości zarobków we Francji i w Polsce jest tak duża, że chętnych do pracy, nawet w mało atrakcyjnych dla Francuzów specjalnościach, nie powinno zabraknąć. Minimalne wynagrodzenie w tym kraju to 7,6 euro za godzinę pracy.

  Pracy we Francji można szukać za pośrednictwem portalu internetowego http://www.anpe.fr

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo