Śmieci na przystanku

  Śmieci na przystanku

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Mieszańcy Klocka chcieliby, żeby ich świetlica została rozbudowana. Narzekają na drogę do wybudowania i podrzucane śmieci.

  Zebranie odbyło się w malutkiej świetlicy, którą jest wyremontowana była remiza. Sołtyska Barbara Megger poinformowała, że potrzebna jest rozbudowa świetlicy. Tym bardziej, że dzień wcześniej zawiązało się koło gospodyń wiejskich. - I było o wiele więcej osób, niż teraz na zebraniu - dodały mieszkanki.


  Rozbudowa pozostaje jednak w sferze marzeń, a w planach na ten rok jest utwardzenie parkingu przy świetlicy i zagospodarowanie sąsiedniego placu. Zakupione już zostały dwa komplety ławek ze stołami.


  Wśród zgłaszonych problemów był stan gruntowej drogi do Klocka Wybudowania, na której samochody nie mogą się wyminąć.

  - Co zebranie praktycznie jest o tym mowa. I ciągle jest to zbywane - mówili mieszkańcy. Zaproponowali wykonanie zatoczek do mijania, a nawet poszerzenie drogi. Wiceburmistrz Jarosław Góral obiecał, że sprawdzi własność gruntu przy drodze.


  Były narzekania na zniszczoną wiatę przystanku i podrzucane worki ze śmieciami. Padła sugestia, żeby zlikwidować wiatę i tak ukrócić proceder. Wiceburmistrz poinformował, że będą kompleksowe remonty przystanków. Przeprowadzona też zostanie kontrola, czy na osiedlach letniskowych są pojemniki na śmieci.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo