Kwota dla rozwojowych

  Kwota dla rozwojowych

  (l.t.)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Choć wielu rolników z Kujawsko-Pomorskiego zamierza złożyć wnioski o przydział dodatkowego limitu mlecznego, w tym roku kwotowym zrobiło to zaledwie kilku.
       Od minionego poniedziałku do końca maja rolnicy mogą składać wnioski o przydział dodatkowej kwoty mlecznej. Do rozdysponowania będzie 416 126 ton rezerwy restrukturyzacyjnej. - W poniedziałek wpłynęły tylko dwa wnioski - mówi Edyta Zakrzewska, dyrektor bydgoskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego. - Większy ruch rozpocznie się najwcześniej pod koniec tygodnia, bo mleczarnie bilansują jeszcze miniony rok i rolnicy muszą poczekać na zaświadczenia.
       
  O dodatkowy przydział kwoty mlecznej może ubiegać się rolnik, który rozwija produkcję i zwiększył o co najmniej 5 tys. kg sprzedaż mleka lub jego przetworów w stosunku do limitu na koniec poprzedniego roku kwotowego (czyli 31 marca 2005 roku). Pierwszeństwo w przydziale kwoty mają rolnicy, dla których w minionym roku zabrakło limitu z rezerwy oraz gospodarze produkujący do 800 tysięcy kilogramów mleka rocznie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo