Niezobowiązująca chwila prawdy?

  Niezobowiązująca chwila prawdy?

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś o 9.00 szóstoklasiści mają pierwszy poważny egzamin w swoim życiu. Od jesiennej próby ćwiczyli. Wszyscy chcą, aby było dobrze, ale najbardziej chce się poprawić powiat sępoleński.

  Jolanta Metkowska z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy przypomina, żeby nie kierować się suchym wynikiem z testu. - Wynik się liczy, ale jako wskaźnik postępu dziecka, który mówi o jego kompetencjach - dodaje wizytatorka. - Na ocenę wpływa ponad 30 czynników.


  Chojnice i słabe punkty


  W Chojnicach w 21 oddziałach test będzie pisać 522 szóstoklasistów. W SP 5 najwięcej, bo aż 184 osoby. Choć akurat trwają rekolekcje, dla nich dziś trudny dzień.


  W SP 1, która w ub.r.

  uzyskała najlepszy wynik w powiecie chojnickim, a także sporo więcej niż średnia wojewódzka, przygotowania trwają od jesieni. - Próbne testy pokazały, gdzie są słabe punkty, więc nauczyciele i uczniowie szlifowali niedociągnięcia - mówi Ludomiła Paczkowska, dyrektorka SP 1 w Chojnicach. - Średnia w szkole - 30,41 punktów - zobowiązuje.


  Tuchola przygotowana


  W Tucholi w SP 1 stoły już są przygotowane. 66 dzieci pokaże, czego się nauczyli. - Przed rokiem mieliśmy ponad 29 punktów, byliśmy lepsi od średniej wojewódzkiej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku - mówi Roman Tyrański, dyrektor SP 1 w Tucholi. - Po analizie wiemy, że nasze dzieciaki tracą trochę punktów na kolejności działań matematycznych oraz przy zapisie odpowiedzi. Ćwiczyliśmy to i mam nadzieję, że będzie lepiej.


  Sępoleńskie wpadki


  Ciężkie chwile przeżywają szkoły w powiecie sępoleńskim. I choć to gimnazjaliści wypadli najgorzej, podstawówki z wynikami testów znalazły się na szarym końcu województwa. W kamieniu testy pisze 90 dzieci. Najbardziej musi się wykazać Duża Cerkwica. W gminie Sępólno testy rozwiązuje dziś 198 uczniów. Od kilku lat dobrze radzą sobie szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Z wynikiem 33,83 przewyższyli prawie wszystkie miejskie szkoły w regionie. - W ubiegłym roku najgorzej poradzili sobie uczniowie ze Zboża - mówi Marek Tymecki.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo