Policjanci na drogach

  Policjanci na drogach

  (kk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W związku z występującym zagrożeniem na drogach w najbliższym czasie jednym z priortetowych działań policjantów Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu będzie poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
       Tylko w minionym roku na drogach powiatu golubsko-dobrzyńskiego zginęło 11 osób, a 79 zostało rannych. Policjanci odnotowali 54 wypadki drogowe i 340 kolizji.
       - Mając na względzie bezpieczeństwo osób korzystających z dróg na terenie naszego powiatu golubscy policjanci w kwietniu będą prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na wykrycie przekroczeń prędkości, kierowanie pod wpływem alkoholu i środków podobnie działających. Będziemy też zwracać uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w samochodach - poinformował podkom. Krzysztof Lewandowski z KPP w Golubiu-Dobrzyniu.
       Golubscy policjanci kontrolują też stan dróg, a o ujawnionych nieprawidłowościach informują zarządców dróg. Ci, którzy nie dopełnili swoich obowiązków otrzymują wnioski o naprawę bądź uporządkowanie nawierzchni.
       - Nasze działanie wspierają lokalne samorządy. Władze zdają sobbie sprawę z tego, że do przeprowadzenia akcji potrzebujemy odpowiedni sprzęt. Z Miejskiej Komisji do spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych otrzymaliśmy środki na zakup testerów do wykrywania narkotyków w organizmie - mówi podkom. Lewandowski.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo