Policji nie przeszkadza

  Policji nie przeszkadza

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na ostatniej sesji radny Tomasz Cyganek zapytał komendanta policji powiatowej o opinię o powołaniu straży miejskiej w Sępólnie.
       Potrzebni, niepotrzebni?
       
  Co jakiś czas w Sępólnie odżywa temat straży miejskiej. Jedni twierdzą, że czas najwyższy, aby municypalni zaczęli patrolować ulice i pilnowali porządku na osiedlach, drudzy twierdzą, że są potrzebniejsze wydatki niż powoływanie jednostki do zadań, jakie ma do wypełnienia policja. - Zdjąć trochę biurokracji z policjantów, którzy są zawaleni papierkową robotą, i wysłać ich na ulice - radzą sępolanie. - Po co na samorządowe barki nakładać kolejny ciężar.
       
  Pomoc mile widziana
       
  Tomasz Cyganek, korzystając z tego, że sesja poświęcona była bezpieczeństwu w gminie, zapytał komendanta Dariusz Łosina, jak zapatruje się na ewentualne powstanie straży miejskiej. - Każdy podmiot zapewniający bezpieczeństwo jest przez nas mile widziany - zapewnił komendant. - Straż miejska na pewno nie będzie nam przeszkadzać, a gdyby faktycznie powstała w Sępólnie, to odciążyłaby nas trochę od pracy i moglibyśmy współdziałać.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo