Program już ruszył

  Program już ruszył

  (kk)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina Kowalewo Pomorskie planuje w tym roku w ramach prac społecznie użytecznych zatrudnić nawet 200 bezrobotnych. Obecnie pracuje już 38 osób, kolejnych 17 zostało przeszkolonych do udziału w ewentualnej walce ze skutkami ptasiej grypy. Od 1 kwietnia zatrudnionych zostanie dodatkowych 20. bezrobotnych.
       Zgodnie z założeniami programu, do prac może zostać skierowana osoba zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy, bez prawa do zasiłku, korzystająca z opieki społecznej. W ramach prac społecznie użytecznych musi w miesiącu przepracować 40 godzin (10 tygodniowo). Za każdą godzinę otrzyma 6 zł.
       - Ten program to szansa, która nie tylko zwiększy dochód, ale także pozwoli wielu na wykazanie się, co może w późniejszym czasie zaowocować inną formą zatrudnienia - podkreśla burmistrz Kowalewa Andrzej Grabowski - Osoby zatrudnione w tym systemie muszą być dyspozycyjne, to pracodawca decyduje w jakim czasie przepracują 10 godzin tygodniowo. Odmowa podjęcia pracy skutkować będzie utratą statusu bezrobotnego oraz wszelkich świadczeń z pomocy społecznej na okres trzech miesięcy.
       
  Program ten to także szansa na wyłonienie nieuczciwych pracodawców, którzy zatrudniają "na czarno" oraz bezrobotnych figurujących w rejestrze tylko fikcyjnie. Daje też możliwość uczciwego "dorobienia" na utrzymanie rodziny.
       Pracować mogą wszyscy pełnoletni członkowie rodziny. Burmistrz Grabowski zapewnia, że w Kowalewie znajdzie się praca dla każdego. Zarówno fizyczna (odśnieżanie, sprzątanie, remonty), jak i biurowa. Prace z ramienia urzędu nadzoruje Magdalena Górna. Pracodawcy (m.in. dyrektorzy szkół, kierownicy zakładów) zapewniają natomiast front robót oraz środki w swoich budżetach dla zatrudnionych osób.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo