Oby anioły słały pieniądze

  Oby anioły słały pieniądze

  Rozmawiała i fot. Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  z Anną Filipską ze stowarzyszenia "Talent"
  Oby anioły słały pieniądze
       - Już wiadomo, że w Cekcynie będzie VI festiwal muzyczny.
       - Przygotowania się zaczęły. Chcemy zaprosić zaprzyjaźnione zespoły z Ukrainy, a także po raz pierwszy z Białorusi. Na Ukrainie jest bardzo dobra orkiestra mandolinowa i marzy nam się wspólny koncert z "Campanellą" i "Leśnymi Kwiatami". Zdradzę też hasło, pod jakim będzie się odbywał festiwal - to "Podaj rękę".
       - Planów macie dużo.
       - Mamy, ale wiele zależy od pieniędzy. Piszemy do Fundacji Wspomagania Wsi, do sejmiku i gmin z prośbą o wsparcie. W tym roku po raz pierwszy oficjalnie współorganizatorem jest także gmina Osie, z która nam się świetnie współpracuje. Nasza orkiestra jest tam ciepło przyjmowana - będziemy grali w Osiu na Dniach Gminy. Polubiliśmy ich i myślę, że oni nas też.
       - Festiwal zawsze kojarzy się z Cekcynem.
       - Bo Cekcyn i stowarzyszenie "Talent" oraz Zespół Szkół w Cekcynie wraz z gminą Cekcyn i Osie to główni organizatorzy, więc ciężar spada w większości na nas.
       - Kiedy ruszacie?
       - Przygotowania idą pełną para, ale festiwal, na który już zapraszam, zacznie się 26 lipca, a skończy 3 sierpnia. I oby nam anioły słały pieniądze. Bo nie ukrywam, że liczymy na sponsorów - zachęcamy do wsparcia osoby prywatne i firmy. To jest szlachetny cel.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo