Festiwal i plenery

  (bn)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W kwietniu i maju mieszkańcy będą mieli okazję posmakować duchowej strawy. Nie dość, że będzie festiwal teatrów wiejskich, to już wiadomo, że malarsko-rzeźbiarski plener w Bysławiu także się odbędzie.
       Przywoływki i stroje
       
  Festiwal Teatrów Wiejskich i Obrzędu Ludowego oglądać można już po raz osiemnasty. Wezmą w nim udział także "Klonowiaki", więc publiczność będzie oklaskiwać swoich. - Zadania już rozdzielone, każdy wie, co ma robić - mówi Bożena Ziółkowska z Urzędu Gminy w Lubiewie. - Przygotowania idą pełną parą.
       Festiwal, który zacznie się tradycyjnym korowodem, to jedyne miejsce, gdzie można jeszcze obejrzeć tak popularne niegdyś na Kujawach przywoływki, zobaczyć stroje i posłuchać gwary. A wszystkiemu bacznie przygląda się utytułowane jury.
       Zawładną malarze
       
  Zaraz po festiwalu, który odbędzie w się w ostatni weekend kwietnia, rusza międzynarodowy plener malarsko-rzeźbiarski, więc warto zarezerwować sobie czas, aby w połowie maja odwiedzić Bysław.
       - Na plaży na 12 artystów czeka 12 kłód - mówi Ziółkowska. - Mamy zgłoszenia z Białorusi, Słowenii, ale nie tylko. Komisarzem pleneru będzie Jan Czupryniak. Pisaliśmy projekt do Urzędu Marszałkowskiego i otrzymaliśmy 7 tys. zł.
       
  Obie imprezy odbywają się pod patronatem "Gazety Pomorskiej".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo