Przedświąteczna ofiarność

  Przedświąteczna ofiarność

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Przywracajmy nadzieję chorym" to hasło charytatywnej zbiórki pieniędzy, którą przed Wielkanocą zainicjowało Grudziądzkie Centrum Caritas. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu ortopedyczno- rehabilitacyjnego.
  Ksiądz Marek Borzyszkowski prezentuje skarbonki wielkopostne i jedną ze świec paschalnych

  Ksiądz Marek Borzyszkowski prezentuje skarbonki wielkopostne i jedną ze świec paschalnych ©Wojciech Rzeszut

       - Nasza "Skarbonka Wielkopostna" jest kolejną wspólną akcją charytatywną "Caritasu", protestanckiej "Diakonii" i prawosławnej "Eleos" - mówi ks. Marek Borzyszkowski, dyrektor Grudziądzkiego Centrum Caritas. - Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi zarówno ludzi młodych, jak i starszych na wiodące przesłania Wielkiego Postu. W poszczególnych parafiach oraz w szkołach, na lekcjach religii rozdane już zostały chętnym tekturowe skarbonki. Nie mogą one jednak służyć do kwestowania, bo żadnej publicznej zbiórki pieniędzy nie przeprowadzamy. Ideą naszą bowiem jest, aby była to osobista skarbonka każdego chrześcijanina. Powinny do niej trafiać pieniądze, które normalnie wydawane są na jakieś przyjemności. W Grudziądzu zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na zakup kul, wózków czy balkoników do naszej, caritasowskiej wypożyczalni sprzętu ortopedycznego.
       
  Drugą, przedświąteczną akcją charytatywną Caritasu jest sprzedaż w kościołach świec paschalnych i kart wielkanocnych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Grudziądzkiego Centrum Caritas i potrzeby grup charytatywnych działających w poszczególnych parafiach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo