Chuck Norris - zawsze dwa razy lepszy od przeciętnego...

  Chuck Norris - zawsze dwa razy lepszy od przeciętnego człowieka

  JOANNA GRZEGORZEWSKA [email protected]

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ma cztery metry wzrostu, waży dwie tony, zieje ogniem, może zjeść młotek, wypić galon mleka w 45 sekund i zjeść trzy ośmiokilowe steki w godzinę.
  Chuck Norris ma swojego polskiego sobowtóra. Jest nim 42-letni Jacek Pieniążek (na zdjęciu), warszawski przedsiębiorca, który dorabia się nie tylko na

  Chuck Norris ma swojego polskiego sobowtóra. Jest nim 42-letni Jacek Pieniążek (na zdjęciu), warszawski przedsiębiorca, który dorabia się nie tylko na robieniu interesów ze szwedzkimi handlowcami, ale i na obsłudze imprez, targów, konferencji. Za dzień zabawy z Chuckiem Norrisem zapłacimy ok. 700 złotych. ©fot. Maciej Kaczanowski

  Chuck Norris - nasz bohater narodowy, zawsze dwa razy lepszy od przeciętnego człowieka: nigdy nie śpi, tylko czeka; jego łzy leczą raka, ale jest tak twardy, że nigdy nie zapłakał. No i jest w jednej ósmej Indianinem. Zasługa pochodzenia? Nie, po prostu jednego z nich zjadł.

  To nie żarty, to fakty.
  Chuck Norris Facts.

  Puk, puk - to ja!

  "Chuck Norris potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi"

  "Chuck Norris przebrał się za węża w raju i dał Ewie jabłko, po to, żeby na świecie było zło, z którym mógłby walczyć".

  "Kiedy Chuck spogląda w niebo, chmury pocą się ze strachu. Nazywamy to deszczem".

  "Chuckowi Norrisowi nie zdarzają się pomyłki w literowaniu. Jeśli jednak jakaś się zdarzy, Oxford uznaje nieomylność Chucka i poprawia błąd w swoim słowniku".

  "Biblia się myli. To nie Adam i Ewa... to Chuck Norris".

  "Chuck Norris się nie myje. Chuck Norris spojrzy na siebie a brud sam ucieka."

  "Chuck Norris nie słucha muzyki, muzyka słucha jego."

  Lepszy niż Doda  Dowcipy o Norrisie zwane faktami z jego życia opanowały cały kraj. I są wszędzie: w programach rozrywkowych ("Kiedy Chuck Norris zobaczył Taniec z gwiazdami, założył szkołę tańca"), w trakcie rozdawania poważnych nagród ("Chuck Norris tak szybko odebrał swoją telekamerę, że nie zdążyły zarejestrować tego kamery"), w telewizji (SMS od widza w trakcie programu publicystycznego: "nawet Chuck Norris nie rozumie polskiej sceny politycznej") i na rynku wydawniczym (zbiór anegdot pt. "Chuck Norris. Z półobrotu" kosztuje 9 zł z groszami). W sieci natomiast...

  Wystarczy w wyszukiwarce wystukać hasło "Chuck Norris", a wyświetli się 2.410.000 odpowiedzi, kiedy zaznaczymy opcję "tylko w języku polskim" mamy ich - 1.230.000.

  Wystukujemy i...

  "Fakty" z życia Chucka Norrisa mają nawet swoją encyklopedyczną definicję: "Chuck Norris Facts to zbiór żartów, wymyślonych przez społeczność internetową i nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości, opisujących nadludzkie umiejętności oraz brutalność Chucka Norrisa. Żarty często nawiązują do kopnięcia z półobrotu, z którego słynie aktor."

  Wygląda na to, że Chuck Norris jest bardziej popularny niż Doda Elektroda, Kuba Wojewódzki, Lech Kaczyński czy Jan Rokita.

  Wyliczanka  Siała baba mak, nie wiedziała jak, a dziad wiedział nie powiedział, wtedy przyszedł Chuck.

  Fakty w sieci

  A kiedy to całe zamieszanie się zaczęło? Stosunkowo niedawno. W Polsce pierwsze "fakty" pojawiły się w drugiej połowie stycznia 2006 roku (dokładnie - 7 stycznia, o godz. 23.03), dzięki człowiekowi o nicku killer onion, który przetłumaczył kilka dowcipów z anglojęzycznych stron internetowych i wrzucił je na forum portalu joemonster.org. (po pierwszych artykułach na ten temat killer onion napisał na forum "tak, to ja - proszę nie prosić o autografy"). No i...

  "Chuck Norris Facts" przyjęły się.

  "To dobre", "kosmos", "świetne" - pisali internauci.

  Na stronach anglojęzycznych "fakty z życia Chucka Norrisa" pojawiły się bowiem już w ubiegłym roku, za sprawą - jak piszą znawcy tematu - roli Vina Diesla w komedii sensacyjnej "Pacyfikator".

  "Widzowie zaczęli wykpiwać pretensjonalny występ gwiazdora na forach internetowych" - czytamy na jednym z portali. "Ktoś podrzucił pierwszy absurdalny fakt z jego życia - pomysł się spodobał. Wkrótce powstał specjalny generator, który zbierał takie informacje i losowo je wyświetlał. Witryną zainteresowała się amerykańska prasa. W końcu, latem 2005 roku, założyciele 4q.cc zaproponowali kolejną gwiazdę - Chucka Norrisa, a nowy generator zdobył jeszcze większą popularność niż poprzedni".

  Jednym słowem - za sprawą "faktów" Chuck Norris stał się jedną z największych gwiazd sieci w Polsce i na świecie.

  Kim jest Chuck Norris tak naprawdę?

  Bez ściemy  Dziesiątego marca Chuck Norris - amerykański aktor, mistrz sztuk walki, sześciokrotny mistrz świata karate - obchodził swoje 66 urodziny. Naprawdę nazywa się Carlos Ray Norris Jr. (pseudonim "chuck" przyjął w wojsku).

  Sportów walki uczył się w Korei, gdzie stacjonował ze swoim oddziałem (siły powietrzne Stanów Zjednoczonych) i to na tyle dobrze, że po powrocie do USA - rok 1962 - założył kilka szkół karate, do których uczęszczały takie znakomitości jak Steve McQueen czy Priscilla Presley. W 1968 Norris został mistrzem świata karate w wadze średniej. Rok później magazyn Black Belt przyznał mu tytuł zawodnika roku. Poza tym Chuck - jako pierwszy biały - uzyskał 8. dan w taekwondo (był też mistrzem tangsudo). Karierę sportową zakończył w roku 1974.

  A film? W filmie nasz bohater zdobył popularność dzięki roli przeciwnika Bruce'a Lee w "Drodze smoka" oraz dzięki głównym rolom w serii filmów "Zaginiony w akcji". Największym hitem okazał się jednak serial telewizyjny pt. "Strażnik Teksasu".

  W sumie Chuck Norris zagrał w ponad 20 produkcjach, których fabuła - powiedzmy sobie szczerze - nie ma szczególnej głębi, ale Chuck w każdej jest niezwyciężony i ze wszystkich opresji wychodzi zwycięsko, bo... Jest lepszy niż James Bond i Batman razem wzięci! A pomaga mu w tym jego słynne kopnięcie z półobrotu.


  Słynny półobrót

  "Chuck Norris jest jedyną osobą, która ułożyła kostkę Rubika w jednym ruchu - kopnął ją z półobrotu".

  "Chuck wynalazł perpetuum mobile, ale kopnął je z półobrotu nim ktokolwiek zdołał je skonstruować".

  "To nie naukowcy odkryli rozszczepienie się atomu - to Chuck Norris postanowił kopnąć z półobrotu najmniejszą rzecz na świecie".

  "Chuck Norris jest jak wódka - nigdy nie wiesz, kiedy cię kopnie".

  "Venus z Milo miała kiedyś ręce. A potem spotkała Chucka.".

  A Chuck Norris na to...  "Ciekawe, co by powiedział na tę całą norrisomanię Strażnik Teksasu" - zastanawia się ktoś na forum w Internecie.

  No właśnie, co Chuck Norris na to?

  Można by go o to zapytać osobiście, tylko gdzie on teraz jest?

  Spokojnie, znajdziemy go bez trudu. Żaden kompas przecież nie pokazuje już północy, wszystkie pokazują miejsce, w którym jest Chuck Norris.

  Jeśli jednak kompasu przy sobie nie mamy, zajrzyjmy na jego oficjalną stronę internetową, za pośrednictwem której możemy kupić czapkę z daszkiem z napisem "czapka Chucka Norrisa" (15 dolarów), zdjęcie Strażnika Teksasu z autografem (niecałe 108 dolarów), zestawy do ćwiczeń (model 14000 i 26000), plakaty, koszulki, książki...

  Po wejściu na stronę internetową dowiemy się, że Chuck "fakty" ze swojego życia zna (Chuck wie przecież wszystko), niektóre uważa za "zabawne", inne za "dziwne" oraz że:

  "Czuję się bardziej związany ze światem Dzikiego Zachodu niż Internetu, nie jestem więc pewien, co o tym sądzić. To dość zaskakujące, ale nie zamierzam się obrażać" - czytamy w specjalnym oświadczeniu Chucka.

  Poza tym...

  Chuck ma nadzieję, że cała ta noriisomania spowoduje, że ludzie sięgną po jego autobiografię, którą niedawno napisał.

  A może pierwszy "fakt" z życia Chucka Norrisa wymyślił on sam? W końcu to Chuck Norris wymyślił wymyślanie, prawda?

  Na forum internetowym:

  osiemi6: - Te dowcipy o Chucku Norrisie to istny fenomen. To chyba najszybciej roznosząca się "mania" w dziejach. Chuck stał się kultowy. To naprawdę fenomenalne.

  kenzo34: - Te wszystkie wasze żarty na temat Chucka są żałosne.

  org@: - Ale dlaczego Chuck? Dlaczego nie MacGiver?
  mi$a - A z czego McGiver robi helikopter? Ze sznurówki. A Chuck Norris?
  org@: - Nie wiem.
  mi$a: - Z McGivera!

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo