Piątek bez bieżącej wody

  Piątek bez bieżącej wody

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj od rana do części mieszkań na grudziądzkim osiedlu Lotnisko przez cały dzień nie docierała woda bieżąca. Przed godziną 7 rano awarii uległa osiedlowa magistrala.
       - W rejonie ulicy Polskich Skrzydeł na głębokości dwóch i pół metra pękła rura o przekroju 100 (fi), którą dostarczana jest woda bieżąca do bloków w rejonie tej ulicy - mówi Eugeniusz Piasecki, kierownik Administracji nr 5 Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Lotnisko. - Awaria ta praktycznie na cały dzień pozbawiła dopływu wody do ośmiu wysokich bloków naszej Spółdzielni Mieszkaniowej i jednego budynku komunalnego, należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami.
  Wody bieżącej nie było w kranach ponad 450 mieszkań. Lokatorom tych bloków zapewniliśmy wodę pitną. Na cały piątek wynajęliśmy beczkowóz, z którego mieszkańcy mogli pobierać wodę do celów spożywczych.
       
  Hektolitry wody z pękniętej rury wydobywając się na powierzchnię całkowicie zalały osiedlowe boisko. Aby można było zrobić wykop i dostać się do miejsca, gdzie pękła rura, wodę z powierzchni boiska musiała wypompowywać Straż Pożarna. Awarię usuwały wodno-kanalizacyjne ekipy remontowe Spółdzielni Mieszkaniowej.
       Awarię udało się usunąć około godz. 17.30.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo