Joachim Przybył

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pogoda nie rozpieszcza na razie toruńskich żużlowców. Dlatego zamiast na torze sezon powitają tradycyjną mszą świętą w Górsku.
  Uroczystość zaplanowano na najbliższą niedzielę. Żużlowcy z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza tradycyjnie już od wielu lat modlą się wspólnie w kościele w Górsku. Tym razem mszę zaplanowano na godz. 11, a jej transmisję zapowiada regionalna TVP.

  Nie ma natomiast szans, żeby w ten weekend torunianie pojawili się na torze. Pogoda jest co prawda z dnia na dzień lepsza, ale wciąż warunki torowe nie pozwalają na treningi.
  - Nawierzchnia wygląda coraz lepiej. Myślę, że w przyszłym tygodniu już wyjedziemy na tor. No, chyba że znowu zacznie padać śnieg, ale o tym nawet nie chcę myśleć. Na szczęście nawierzchnia nie została mocno zamrożona w zimie i nie wymaga dużej renowacji - mówi trener Jan Ząbik.

  Na razie zawodnicy "Aniołów" mogą się jedynie przyglądać pracom modernizacyjnym na stadionie. Został już zakończony montaż przesuniętej o dwa metry na zewnątrz bandy. Nabiera także tempa zakładanie sztucznego oświetlenia. Jest już gotowe okablowanie, w najbliższych dniach rozpocznie się ustawianie masztów z reflektorami. Jest szansa, że światła zabłysną na stadionie im. Mariana Rose już pod koniec marca.

  Konsekwencją opóźnionych treningów jest przesunięcie sparingu ze Slangerup. Duński zespół w pierwotnym terminie miał przyjechać do Torunia już w ten weekend, prawdopodobnie pojawi się w naszym mieście dopiero wtedy, gdy będzie można już regularnie jeździć.

  Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to za tydzień Adriana zmierzy się w sparingowym dwumeczu z Intarem Ostrów. Potem naszych żużlowców czekają jeszcze sprawdzian z GTŻ Grudziądz i PSŻ Poznań. Być może w kilku meczach pojawią się obcokrajowcy, na zaproszenie trenera Ząbika czeka zwłaszcza Ales Dryml, który nie jeździ tym roku w lidze angielskiej.

  Szkoleniowiec "Aniołów" może być natomiast spokojny o formę swoich jeźdźców z Elite League. Na Wyspach zaczęli już regularnie startować Bjarne Pedersen, Niels Kristian Iversen, Simon Stead oraz Adrian Miedziński. W przyszłym tygodniu ruszają rozgrywki ligowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo