Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Drugie podejście kupców

  Drugie podejście kupców

  Tekst I Fot. Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy 12. właścicielom sklepów i barów w Kamieniu uda się kupić komunalne lokale? Ich wniosek poparło siedmioro radnych, ale nie wiadomo, czy gmina zechce odpuścić 67 tys. zł, które dostanie w tym roku z czynszów za lokale użytkowe.
  Edward Węglewski przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu - Jeśli dzierżawcy wykupią lokale od gminy , to nie po to, aby je zamknąć, lecz dalej prowadzić

  Edward Węglewski przewodniczący Rady Miejskiej w Kamieniu - Jeśli dzierżawcy wykupią lokale od gminy , to nie po to, aby je zamknąć, lecz dalej prowadzić w nich działalność i na pewno będą o nie dbać. Na sprzedaży gmina straciłaby rocznie około 80 tys. zł. To niemała suma, bo można co roku coś porządnie wyremontować. Jak wygląda centrum Kamienia, widać i pilnie przydałoby się ten obraz zmienić.

       Zakład Gospodatrki Komunalnej ma w Kamieniu 23 lokale użytkowe. Połowa z nich może stać się własnością dzierżawców. Chodzi m.in. o bar, kwiaciarnię oraz sklepy mięsny, ogólnorolny i chemiczny w centrum Kamienia.
       To już drugie podejście dzierżawców do wykupu. Poprzedni burmistrz Kazimierz Fiałkowski był przeciwny i sprawa utknęła na komisjach.
       Teraz może być podobnie. W czwartek i piątek zaczynają się komisje, na których radni zdecydują, czy wniosek zostanie przekazany dalej. Burmistrz Wojciech Głomski zapewnia, że wykona to, co Rada zdecyduje, choć każda decyzja ma swoje wady zalety.
       Podobnie odpowiada przewodniczący Rady Miejskiej Edward Węglewski. - Zgodnie z ustawą o finansach publicznych pieniądze z tytułu wynajmu lokali komunalnych po raz pierwszy będą dochodem własnym gminy - przypomina. - Komisje zdecydują, ale jeśli sprawa trafi na sesję, to i tak zajmiemy się nią najwcześniej w kwietniu, czerwcu. Trzeba bowiem ustalić zasady sprzedaży lokali użytkowych.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo