Tu możesz złożyć wniosek

  Tu możesz złożyć wniosek

  (bz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą wnioskować o kredyt technologiczny.

  Tu możesz złożyć wniosek

  Tu możesz złożyć wniosek


  Wnioski o kredyt technologiczny przyjmowane są w placówkach Banku Gospodarstwa Krajowego. W regionie kujawsko-pomorskim oddział BGK mieści się w Toruniu, przy ul. Chełmińskiej 28, tel. (056) 621-05-55, e-mail:[email protected]  Można go uzyskać na:
  - zakup nowej technologii, jej wdrożenie i uruchomienie w oparciu o nią produkcji nowych lub zmodernizowanych wyrobów lub świadczenie nowych lub zmodernizowanych usług,
  - wdrożenie własnej nowej technologii i uruchomienie w oparciu o nią produkcji nowych wyrobów lub usług.

  Ale uwaga, kredytem technologicznym nie może być finansowana duża inwestycja, czyli taka przekraczająca równowartość 50 mln euro. Nie może się też o niego ubiegać przedsiębiorca znajdujący się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

  Kwota kredytu nie może przekroczyć równowartości 2 mln euro przeliczonych na złote według średniego kursu ogłaszanego przez NBP na dzień podjęcia decyzji o udzieleniu kredytu.

  Udział własny przedsiębiorcy w finansowaniu inwestycji technologicznej, na którą udzielany jest kredyt, nie może być mniejszy niż 25 proc. wartości netto całego przedsięwzięcia. Co istotne, udziału własnego nie mogą stanowić pieniądze pozyskane przez przedsiębiorcę w ramach pomocy publicznej, w szczególności w formie kredytów, dopłat do oprocentowania, a także gwarancji lub poręczeń, na warunkach korzystniejszych od oferowanych na rynku.

  Kredyt technologiczny udzielany jest na okres do 72 miesięcy. Możliwa jest karencja w spłacie samego kapitału do 12 miesięcy. Możliwe jest również umorzenie nawet 50 proc. pożyczonej sumy.

  Wzory wniosków o kredyty wraz załącznikami znajdują się na stronie www.bgk.com.pl.

  Wnioski przyjmowane będą do 30 kwietnia. Następne tegoroczne terminy to:
  - od 1 do 31 lipca
  - od 1 do 31 października

  Centrum Innowacji FIRE organizuje cykl konferencji na temat kredytu technologicznego. W naszym regionie odbędzie się ona 28 marca w hotelu Filmar w Toruniu. Szczegóły: http://fire.ilab.pl

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo