Samorozwiązanie bliżej

  Samorozwiązanie bliżej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział wczoraj, że jeśli sytuacja w pakcie stabilizacyjnym PiS-Samoobrona-LPR nie ustabilizuje się, to parlament będzie musiał zostać rozwiązany.
       Jarosław Kaczyński pytany w Poznaniu, czy PiS złoży w marcu wniosek o samorozwiązanie Sejmu powiedział: - To zależy od dalszej sytuacji w porozumieniu. Kaczyński powtórzył też swoją niedawną opinię, że pakt jest "bardzo poważnie zagrożony".
       O tym, że w marcu PiS powinno podjąć decyzję, czy zgłosić wniosek o samorozwiązanie Sejmu, mówił też marszałek Sejmu Marek Jurek. Rano w Radiu Zet Jurek przyznał, że zrobił błąd, odradzając w lutym prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu skrócenie kadencji Sejmu.
       - Tu marszałek, tak jak i ja, należał żeby była jasność do tych, którzy uważali, że jeszcze trzeba spróbować, a inni mieli inne zdanie. I obawiam się, że to oni mieli rację - powiedział J. Kaczyński.
       Sekretarz klubu SLD Wacław Martyniuk zapowiedział, że jeśli PiS złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu, wówczas Sojusz taki wniosek poprze.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo