Kino i oaza zieleni na plaży miejskiej

  Kino i oaza zieleni na plaży miejskiej

  Rozmawiał (mat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa z IZABELĄ GAJEWSKĄ, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu
  Izabela Gajewska: - Najwięcej uwagi poświęcimy w tym roku plaży miejskiej i bazie noclegowej

  Izabela Gajewska: - Najwięcej uwagi poświęcimy w tym roku plaży miejskiej i bazie noclegowej

       - Czekamy na wiosnę, ale wiele osób już teraz planuje letni wypoczynek. Co zastaną mieszkańcy i przyjezdni w tym roku w obiektach MORiW nad jeziorem Rudnickim?
       
  - Z początkiem marca rozpoczynamy intensywną pracę nad przygotowaniem całej bazy turystycznej na plaży miejskiej. Zostaną przeprowadzone kontrole Straży Pożarnej i remonty całego wyposażenia, przede wszystkim domków letniskowych, toalet, pomostu oraz urządzeń do uprawiania rekreacji i zaplecza dla obsługi. Ponadto w Wydziale Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego powstał projekt zagospodarowania części plaży, gdzie powstanie oaza zieleni.
  Będą to trawniki oddzielone palisadą, na których będzie się można opalać. Są już posadzone pierwsze drzewa. Ponadto planujemy w tym roku na plaży wiele imprez plenerowych - m. in. kino letnie, festyny, regaty i imprezy karaoke. Zakupione zostały również nowe rowery do wypożyczalni, którymi będzie można jeździć po okolicach.
       - Czy już ktoś zarezerwował na lato miejsca na polu kempingowym i domkach letniskowych?
       
  - Są już pierwsze zgłoszenia, ale zwiększenia liczby rezerwacji spodziewamy się w okresie przedwakacyjnym. Rezerwacji w domkach letniskowych dokonują nie tylko osoby prywatne, ale przede wszystkim wiele szkół.
       - Niektóre rowery wodne i kajaki w wypożyczalni są już mocno wysłużone i ich stan nie jest najlepszy. Czy zostały przeprowadzone naprawy sprzętu pływającego, a może zakupiono nowy?
       
  - Sprzęt pływający, jak na razie, pozostanie ten sam w stanie niezmienionym. Brakuje nam pieniędzy na sfinansowanie naprawy bądź zakupu nowego "pływającego taboru". Być może w przyszłym roku uda się ten problem rozwiązać.
       - Grudziądzki MORiW to przecież nie tylko plaża miejska nad jeziorem Rudnickim, ale także jedyne odkryte baseny w Tarpnie...
       
  - Baseny otworzymy pod koniec czerwca. Nie możemy tego zrobić wcześniej, gdyż nasi ratownicy najczęściej pracują w trakcie roku szkolnego jako nauczyciele wychowania fizycznego.
       - Czy baseny, a zwłaszcza ich zaplecze, były zimą modernizowane?
       
  - Panujący przed kilkoma tygodniami silny mróz uniemożliwiał rozpoczęcie jakichkolwiek prac modernizacyjnych i wyrządził wiele szkód, których jeszcze nie udało nam się oszacować. Aby je ocenić, musimy poczekać na stopnienie śniegu. Za to zaplecze gastronomiczne basenów jest w dobrym stanie i jest nieźle wyposażone. Na pewno kąpiący się w basenach gremialnie będą korzystać z atrakcyjnej zjeżdżalni. Będą nowe leżaki. Nie przewidujemy jednak wielkich zmian. Najwięcej uwagi poświęcamy rozwojowi plaży miejskiej oraz całej bazy noclegowej, gastronomicznej i sanitarnej ośrodka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo