Stare auta tylko na złom

  Stare auta tylko na złom

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  -<i> Jestem właścicielem starego forda </i>- mówi nasz Czytelnik. - <i>Od kilku lat tego samochodu nie używam i już nie będę nim jeździł. Obiecałem moim wnukom, że na wiosnę forda wystawię z garażu do ogrodu, gdzie będzie dla nich zabawową "altanką". Sąsiad mi mówi, że nie mogę zrobić ze swoją własnością co mi się podoba. Jest to przecież ograniczenie moich praw. Co mam teraz zrobić, żeby stary samochód wyrejestrować?
       Problem naszego Czytelnika przedstawiliśmy Grażynie Strębskiej z referatu komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego.
       - Takie rozwiązanie, jakie proponuje czytelnik "Gazety Pomorskiej" - usłyszeliśmy w grudziądzkim Ratuszu - jest już niemożliwe. Aby wyrejestrować z ewidencji stary nieużywany pojazd, należy go złomować. Silnik można oddzielnie sprzedać, a pozostała część pojazdu musi trafić do wyspecjalizowanej firmy. Dopiero na podstawie zaświadczenia z takiej firmy o zgodnym z przepisami złomowaniu starego samochodu i zwróceniu jego tablic rejestracyjnych, można wyrejestrować pojazd z ewidencji.
       
  Najbliżej położoną dla Grudziądza firmę specjalizującą się w złomowaniu samochodów znajdziemy w Chełmnie - firma "DIADA" mieści się przy ul. Przemysłowej 9.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo