Wiśniewka dała przykład

  Wiśniewka dała przykład

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś okaże się, czy radni gminy Tuchola przekazali część diet na zakup zarodowej loszki dla Urszuli i Stanisława Zygmańskich z Lutowa, którzy przed miesiącem stracili całą hodowlę.
       Od jednej loszki
       
  W gospodarstwie Urszuli i Stanisława Zygmańskich z Lutowa zaczadziło się 80 świń. Rolnicy stracili całą hodowlę i źródło utrzymania. Sąsiedzi z Wiśniewki postanowili pomóc, a wczoraj apel dotarł też do radnych.
       Na zebraniu wiejskim mieszkańcy sołectwa Wiśniewka zdecydowali, że zbiorą na zakup jednej loszki dla Stanisława Zygmańskiego. Aby odtworzyć hodowlę trzeba wiele tysięcy złotych, bo zarodowa loszka kosztuje na pewno ponad 500 zł.
       Sołectwa nie odmawiają
       
  Po tej decyzji mieszkańcy Wiśniewki poprosili burmistrza Waldemara Stupałkowskiego, aby na każdym zebraniu apelował o podobny gest. - Mamy 23 sołectwa i gdyby każde kupiło loszkę, to byłby całkiem niezły wynik - mówi Stupałkowski. - Mam nadzieję, że apel odniesie skutek. Na razie żadne sołectwo nie kwestionowało,a sołtysi obiecali, że będą zbierać.
       
  Dajcie diety
       
  Na wczorajszej sesji radny Henryk Dziarnowski zwrócił się do radnych o pomoc dla Zygmańskich. - Może przekażecie choćby część diety - apelował.
       Dziś okaże się, czy posłuchali kolegi, bo radni dopiero po sesji ruszyli do kasy po wypłatę należnego 110-złotowej diety za posiedzenie.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo