Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń
  Czarna sesja prezydenta

  Czarna sesja prezydenta

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie ma becikowego, nie będzie multikina, kasa miasta nie zaoszczędzi. Grudziądzcy radni nie poparli aż trzech ważnych projektów uchwał przygotowanych przez prezydenta. <b>
       Andrzej Wiśniewski nie krył swojego rozczarowania faktem, że radni nie zgodzili się na wypłacanie przez samorząd tysiąca zł zasiłku porodowego dla młodych matek. (Informowaliśmy o tym we wczorajszej "Pomorskiej", a pierwsze opinie Czytelników na ten temat zamieszczamy obok).
       Ale "przegrane" becikowe było dopiero początkiem porażek prezydenta. Kolejna uchwała, której radni nie poparli dotyczyła wprowadzenia zmian do planu zagospodarowania przestrzennego na terenie zwanym Wojsko Hallera "C". Zmiany miały umożliwić wybudowanie wielosalowego kina.
       - Radni nie zgodzili się na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, a taka decyzja oznacza, że przy kompleksie handlowym na terenie Wojsko - Hallera "C" multikino nie powstanie - mówi Cezary Oracki, rzecznik prezydenta Grudziądza.
       Trzecia proponowana przez Andrzeja Wiśniewskiego, a nie podjęta przez radnych uchwała dotyczyła przekształcenia utworzonego niedawno w Urzędzie Miejskim Wydziału Zarząd Komunikacji Miejskiej w samodzielną jednostkę budżetową.
       - Zarząd Komunikacji Miejskiej jako samodzielna jednostka budżetowa zajmowałby się dokładnie tym czym zajmuje się jako wydział - już po przegranym głosowaniu mówił Andrzej Wiśniewski, - ale dla budżetu miasta to nie będzie to samo. Skutkiem decyzji radnych nie uda się nam zaoszczędzić kilkuset tysięcy złotych rocznie, co wynika z innego rozliczania VAT-u, o którego zwrot teraz nie będziemy mogli się ubiegać.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo