Ostatnia łza gliny

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Komendant powiatowy mł. insp. Józef Detmer i naczelnik sekcji prewencji podinsp. Jakub Gmiński zakończyli wczoraj swoją policyjną karierę i odeszli na emeryturę.
  Dotychczasowy komedant mł. insp. Józef Detmer (z prawej) otrzymał tabliczkę pamiętkową i kwiaty od swoich pracowników. Wręczał jego zastępca mł. insp.

  Dotychczasowy komedant mł. insp. Józef Detmer (z prawej) otrzymał tabliczkę pamiętkową i kwiaty od swoich pracowników. Wręczał jego zastępca mł. insp. Wiesław Milarski. ©Adrianna Ośmiałowska

       Pożegnalna uroczystość w sali posiedzeń ratusza przyciągnęła liczne grono gości.
       Tak odejście ze służby mł. insp. Detmera skomentował burmistrz Krzysztof Maciejewski:
       - To było dla mnie przeogromne i niemiłe zaskoczenie. Bo 44-letni glina to policjant w pełni sił, który nadal powinien pracować.
       
  Komendant mówił jednak o tym, że czuje się wypalony:
       - Zamykam najistotniejszy okres mojego życia, czas niesienia dobra dla drugiego człowieka, zapewniania mu poczucia bezpieczeństwa. Jestem usatysfakcjonowany pracą w policji, ale to służba trudna, a kiedy wysoko stawia się poprzeczkę - również wypalająca. Spotkałem na swojej drodze wielu mądrych i twórczych ludzi, którym dziękuję za współpracę i za to, że wytrzymali moje wymagania i dyscyplinę. Tych, którzy poczuli się skrzywdzeni, przepraszam - tymi słowami, z łamiącym się ze wzruszenia głosem, Detmer zakończył swoje wystąpienie.
       Zastępca komendanta wojewódzkiego mł. insp. Adam Gotowicz pełnienie obowiązków komendanta powiatowego powierzył mł. insp. Wiesławowi Milarskiemu, dotychczasowemu pierwszemu zastępcy. Podkreślił, że to stan przejściowy, a kierowanie placówką przez Milarskiego będzie pod lupą.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo