Nawet tabliczki na domach

  Nawet tabliczki na domach

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek na spotkaniu zainteresowanych tworzeniem grzybowej wioski w Krzywogońcu rozmawiano o planach na przyszłość. Czy uda się rozwinąć projekt tak, aby mieszkańcy i turyści byli zadowoleni?
       Przypomnijmy, Krzywogoniec ma wabić turystów grzybowym wystrojem, a skojarzenia z pełnym koszykiem mają się stać jego wizytówką. Na razie wjeżdżających do wioski witają grzybowe tablice, ale projekt zakłada, że będzie tam można nie tylko zebrać dorodne prawdziwki i podgrzybki, ale także na miejscu je przerobić, ususzyć, a nawet wziąć udział w mykologicznych warsztatach i nauczyć się, jakie grzyby można zbierać.
       Na poniedziałkowym spotkaniu dyskutowano o planach na ten rok. - Ustaliliśmy, że jak będę chodził z nakazami płatniczymi, to zapytam, kto jest zainteresowany tabliczkami z numerami domów w kształcie grzyba - mówi Jan Maniowski, sołtys Krzywogońca. - Mamy nadzieję, że znajdą się chętni, którzy zechcą je zamontować. Nie wiemy jeszcze, jak wyglądać będą koszty, bo może uda się napisać jakiś projekt i pieniądze się znajdą. Ale tego nie jesteśmy pewni.
       
  Jutro w Tleniu Krzywogoniec pokaże stowarzyszeniom skupionym w grupie Lider +, jak pracowano nad projektem. W przyszłym tygodniu natomiast o grzybowej wiosce dowiedzą się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Debrznie.
       
  O grzybach nie zapomniano nawet wczoraj na zakończeniu zimowiska, które podsumowano w gospodarstwie Heleny Pałkowskiej. - Choć jest zima, też wspomnieliśmy o grzybach - dodaje Maniowski. - Korzystamy z każdej okazji, żeby propagować nasz pomysł - do tego każde miejsce jest dobre.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo