Zakaz przy Świeckiej

  Zakaz przy Świeckiej

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nasz Czytelnik narzeka, że przed pubem Maxx na Świeckiej wciąż stoją samochody na chodniku. Tucholscy policjanci zapowiadają, że baczniej będą się przyglądać temu miejscu.
       policja
       
  - Na Świeckiej w tym miejscu jest zakaz parkowania, ale kierowcy nic sobie z niego nie robią - twierdzi tucholanin. - Wjeżdżają na chodnik i przejść nie można. Policja przejeżdża, ale nie reaguje, a przecież to ewidentny powód wystawienia mandatu.
       
  Na zakupy
       
  Zapytaliśmy Andrzeja Rogowskiego, naczelnika prewencji i ruchu drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi, czy na Świeckiej przed pubem Maxx kierowcy mogą bezkarnie parkować. - Nie, bo jest tam zakaz postoju i zatrzymywania - potwierdza słowa Czytelnika. - Jest tam niedaleko sklep spożywczy i podejrzewam, że zatrzymują się w tym niedozwolonym miejscu głównie ci, którzy przyjechali na zakupy.
       
  Będą karać
       
  Rogowski twierdzi, że policjanci zwracają uwagę na to miejsce, ale obiecuje, że patrole po interwencji "Pomorskiej" szczególnie uważnie będą spoglądać na chodnik koło Maxxa i sklepu spożywczego.
       Od dziś radzimy więc uważać, bo złamanie zakazu zatrzymywania i postoju może skończyć się mandatem. - Policjanci mogą pouczyć, ale oporni na pewno będą karani mandatem - zapewnia Rogowski. - Należy się liczyć z mandatem do 100 zł.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo