Kłopoty radnego Kędraka

  Kłopoty radnego Kędraka

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radny powiatowy i pracownik UM w Kamieniu Waldemar Kędrak dowodzi niewinności w sprawie o oszustwo. Prokuratura Rejonowa w Tucholi oskarża go o kolejne przestępstwo.
       Dowody dla sądu
       
  Przypomnijmy, na początku kadencji radny powiatowy Waldemar Kędrak, członek komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego został skazany na osiem miesięcy więzienia w zwieszeniu na dwa lata za oszustwo przy kupnie telefonu komórkowego. W poniedziałek w tucholskim sądzie odbędzie się kolejna rozprawa. Kędrak twierdzi, że jest niewinny i nie miał nic wspólnego z szajką, która na podstawie fałszywych zaświadczeń kupowała telefony komórkowe i wstawiała je do komisów. - Sąd Okręgowy w Bydgoszczy uchylił wyrok i odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia do Tucholi - powiedział. - Mam dowody, ale zostawiam je dla sądu.
       
  Rower, który zatonął
       
  Kędrak dostanie kolejne wezwanie do sądu. Chodzi o zatonięcie roweru wodnego z trzema wczasowiczami na jeziorze Mochel. Dwaj chłopcy uratowali się, ale ojciec jednego z nich dopiero po kilku tygodniach odzyskał przytomność i do dziś jest rehabilitowany.
       Po wyłowieniu roweru z jeziora biegły uznał, że z powodu braku korka w otworze spustowym rower napełnił się wodą i zatonął. Za sprzęt w ośrodku UM odpowiada kierownik zespołu porządkowo-budowlanego UM w Kamieniu, czyli Kędrak. Prokurator zarzuca mu brak nadzoru i nieumyślne narażenie człowieka na utratę życia i zdrowia. - Sprzęt wodny z ośrodka był naprawiany. Prokuratura Rejonowa w Tucholi nie przyjęła dowodów w tej sprawie - twierdzi Kędrak. - Uważam, że zarzuty są nietrafnie postawione.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo