(maz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Drugie zgrupowanie w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Wałczu rozpoczyna ostatni etap przygotowań zawodników BTŻ Polonii do sezonu żużlowego.
  Od kilku miesięcy poloniści przygotowują się do rozgrywek. Młodzieżowcy oraz Krystian Klecha, trenują pod okiem trenera Zdzisława Ruteckiego. Sami o formę dbają zaś liderzy zespołu - Andreas Jonsson, Piotr Protasiewicz, Robert Kościecha i Robert Sawina. Z tej czwórki tylko Sawina wybiera się na drugi obóz kondycyjny.

  W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu zawodnicy będą spędzali czas podobnie, jak to było podczas ostatniego zgrupowania w Cetniewie.
  - Zaczniemy od porannego biegu, a potem ćwiczyć będziemy kolejno w sali gimnastycznej i siłowni - zapowiada Zdzisław Rutecki. - Skorzystamy z basenu, zajmiemy się również odnową biologiczną. Do naszej dyspozycji będą też ergometry, na których można dobrze wyćwiczyć siłę rąk.

  Z treningu na kozetkę

  Do Wałcza z zespołem wybiera się psycholog sportowy.
  - Będzie z nami kilka dni i w tym czasie zadba o formę psychiczną zawodników. To co zawodnicy mają w głowie, jest równie ważne jak przygotowanie fizyczne. Odporność psychiczna ma duże znaczenie w najważniejszych momentach rywalizacji - dodaje trener. - Z moich wiadomości wynika, że będą to rozmowy zarówno grupowe, jak i indywidualne.

  Siedmiodniowa wizyta w Wałczu to początek ostatniego etapu przygotowań. Po powrocie zawodnicy wrócą do swoich zajęć. Treningi będą już nieco mniej intensywne.
  - Nie ma sensu forsować organizmu, kiedy początek sezonu jest tak blisko. Chcielibyśmy jak najszybciej wyjechać na tor, to jednak zależy od pogody.

  Na 28 marca poloniści mają zaplanowany sparing w Gorzowie, a 2 kwietnia ze Stalą zmierzą się w Bydgoszczy. Na przedsezonowych sprawdzianach spotkają się również z zawodnikami z Grudziądza. Terminu, strony jeszcze nie ustaliły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo