JOACHIM PRZYBYŁ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  III mistrzostwa Torunia na lodzie były równie udane jak dwie poprzednie edycje.
  Pod względem sportowym nie było niespodzianek. Bezkonkurencyjny był Sławomir Drabik, który w historii swoich startów na lodzie przegrał dotąd tylko jeden wyścig. W przypadku losów tytułu mistrza Torunia była to już loteria. Pozostali zawodnicy prezentowali podobny poziom i o zwycięstwie Jacka Krzyżaniaka decydował łut szczęścia.
  - Wszyscy czasami jeździmy na lodzie, ale nie na tyle, żeby być pewnym własnych umiejętności. To jednak zupełnie inny styl jazdy niż klasyczny żużel - przyznał Mariusz Puszakowski.

  Nie wyniki były jednak w tej imprezie najważniejsze. Najlepiej zdawał sobie sprawę z tego chyba Robert Kościecha, który koncentrował się na rozbawiniu widowni. W każdym razie popisy wokalne wychodziły mu o niebo lepiej niż ściganie się po lodzie na motocyklu.

  Teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Adrianą liczą wpływy z zawodów. Powinny być niemałe, bo trybuny Tor-Toru tradycyjnie wypełniły się po brzegi.
  - Po raz kolejny okazało się, że torunianie potrafią być hojni, jeżeli chodzi o pomoc innym ludziom. Cieszę się z tak dużego zainteresowania imprezą. To najlepiej świadczy, że nasz pomysł z organizacją tych mistrzostw był strzałem w "dziesiątkę" - podkreślił Zbigniew Jaskólski, menedżer sportu MOSiR.

  Przypomnijmy, że po odliczeniu kosztów organizacji turnieju pozostałe pieniądze trafią do toruńskich hospicjów "Światło" i "Nadzieja".
  - Wszyscy wiemy, z jakimi problemami borykają się takie placówki, dlatego bardzo cieszymy się, że udało się nam zorganizować fajną imprezę i zebrać trochę pieniążków dla nich - mówi Mirosław Kowalik, który jak zwykle został przywitany najcieplej przez kibiców.

  Jak duża będzie to pomoc, okaże się dopiero po zakończeniu licytacji żużlowych pamiątek. Na portalu internetowym allegro.pl można kupić kevlary Roberta Sawiny i Wiesława Jagusia oraz plastron z autografami uczestników ubiegłorocznych mistrzostw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo