Łatwiej z magistrem i językiem obcym

  Łatwiej z magistrem i językiem obcym

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pięć wakatów w Golubiu-Dobrzyniu i pięć w Rypinie. Tyle jest miejsc dla chętnych do pracy w policji.
       Starszy aspirant Gabriel Kończalski, kierownik rewiru dzielnicowych w Skrwilnie, który odniósł sukces w naszym plebiscycie na superglinę, pracuje w policji 18 lat.
       - Podobało mi się i zamiast odsługiwać wojsko, poszedłem do policji. Początkowo służyłem w oddziałach prewencji, w pewnym momencie stwierdziłem, że to może być sposób na zarabianie na życie - mówi.
       Na pytanie, jakie trzeba mieć predyspozycje do tego zawodu i jakie są minusy takiej pracy, odpowiada:
       - Podstawą jest opanowanie, odporność psychiczna. To nie jest zajęcie dla nerwusów. Minusem jest nieograniczona dyspozycyjność. Kiedy coś się dzieje, trzeba reagować. Bez względu na to czy jest się na służbie, czy właśnie zeszło się z nocki i chciałoby się odpocząć.
       Służbę w policji może pełnić obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany, korzystający z pełni prac publicznych, mający uregulowany stosunek do służby wojskowej. Konieczne jest co najmniej średnie wykształcenie, gotowość do podporządkowania się przełożonym. Szanse na przyjęcie zwiększają wykształcenie wyższe oraz potwierdzona dobra znajomość języka obcego.
       Planowane terminy przyjęcia do służby to 9 maja, 28 sierpnia i 21 listopada br.
       Z czym i dokąd?
       Wymagane dokumenty:
       ullet podanie o przyjęcie do służby w policji
       ullet wypełniony kwestionariusz osobowy
       ullet odręcznie napisany życiorys
       ullet kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie - oryginały do wglądu przy składaniu dokumentów
       ullet kserokopia zaświadczenia o niekaralności (informacja o osobie z Krajowego Rejestru Karnego), oryginał do wglądu przy składaniu dokumentów
       Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w ze strony internetowej www. kujawsko-pomorska.policja.gov.pl oraz www.policja.pl.
       Dokumenty należy składać osobiście do 31 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie (ul. Piłsudskiego 19, tel. 054/280-24-81) lub w Golubiu-Dobrzyniu (ul. Piłsudskiego 19, tel. 056/683-50-97).

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo