Jak spędzić ferie w mieście?

  Jak spędzić ferie w mieście?

  (aach), (ik), (kk), (ado)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Warsztaty, konkursy, wyjazdy i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież z Golubia-Dobrzynia, Rypina i Kowalewa Pomorskiego w czasie ferii zimowych.
       Golub-Dobrzyń
       
  Dom Kultury w Golubiu-Dobrzyniu zaprasza od poniedziałku do piątku na godzinę 9.00. Najpierw będzie wspólne śniadanie, a potem do wyboru warsztaty teatralne, muzyczne plastyczne, komputerowe. Odbędą się również zajęcia w plenerze i świetlicy. W programie gry, zabawy, konkursy oraz dyskoteki.
       Ponadto 14 lutego odbędzie się spotkanie pn.
  "Poznajemy swoje miasto". Historyk sztuki Piotr Birecki z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oprowadzi dzieci po Golubiu-Dobrzyniu i opowie historię najciekawszych zabytków. Tydzień później Elżbieta Pilecka, historyk sztuki również z toruńskiego UMK wygłosi prelekcję poświęconą Golubiowi i Dobrzyniowi. Spotkania rozpoczną się o godz. 9.30 .
       Na 24 lutego zaplanowano przedstawienie teatralne pt. "Cudowna Lampa Alladyna". Wystawi je Studio Małych Form Teatralnych ART-Re z Krakowa. Początek o godz. 9.00.
       Dyrektor zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tych imprezach.
       - Przyjdźcie - mówi Niklewicz. - Zrobimy wszystko, żebyście nie nudzili się w trakcie ferii.
       
  Od 13 do 24 lutego zajęcia feryjne organizuje też Szkoła Podstawowa nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu. Początek o godz. 9.00. W ramach zajęć realizowane będą programy profilaktyczne "Jak żyć z ludźmi" oraz "Ferie na sportowo". Uczniowie szkoły codziennie otrzymaja dwa posiłki. Zaplanowano też dwa wyjazdy na basen do Wąbrzeźna. Program jest finansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golubiu-Dobrzyniu.
       Sporo będzie się też działo w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Golubiu-Dobrzyniu. Wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem "CIVITAS CHRISTIANA" organizuje ona ferie pod hasłem "Przez piękno i dobroć do Boga". Projekt przygotowany jest z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej, ale gimnazjaliści również znajdą coś dla siebie. Przewidziane są warsztaty literackie, których celem jest rozwinięcie kreatywnego myślenia. Rozpisany zostanie konkurs pięknego czytania bajek Hansa Christiana Andersena. Dzieci zabawią się również w twórców teatralnych, rozpiszą utwór na poszczególne sceny, zaprojektują scenografię. Uczestnicy będą mogli zaprosić swoich bliskich i zaprezentować im efekty swojej pracy. W planach jest wyjazd do "Baja Pomorskiego" na spektakl teatralny i spotkanie z pracownikami, którzy opowiedzą dzieciom o swojej pracy. W okresie ferii w czytelni można będzie oglądać wystawę pod tytułem "Teatr i twórczość teatralna w życiu Jana Pawła II". Wszystkie biblioteki gminne wezmą udział w konkursie plastycznym "Moja ulubiona postać z baśni". Dla laureatów przewidziane są nagrody. Miłośnicy komputerów będą mogli zaprojektować własną stronę internetową. -Naszym celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na poprawne wysławianie się w języku ojczystym, co w ostatnim czasie jest mało popularne. Będziemy próbowali odbudować świat wartości, zaszczepić miłość do teatru. Tym działaniem chcemy złożyć hołd Janowi Pawłowi II, który życzyłby sobie tego, by młodzież żyła w przekonaniu, że miłość i dobro to wartości, które należy pielęgnować - mówi Barbara Wasiluk, dyrektor MiPBP w Golubiu - Dobrzyniu.
       Rypin
       
  Sporo będzie się też działo w Rypinie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i młodzież szkolną do aktywnego spędzania czasu wolnego. Od 13 do 24 lutego bezpłatnie można korzystać z siłowni MOSiR oraz brać udział w kuligach czy korzystać z lodowiska. Siłownia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00. W tym samym czasie, pod warunkiem odpowiedniej pogody odbywają się kuligi. (trzeba zabrać własne sanki). Z lodowiska można korzystać codziennie od świtu do zmierzchu (w zależności od pogody).
       Kowalewo Pomorskie
       
  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie, wspólnie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu oraz miejscowa filią młodzieżowego Biura Pracy w Golubiu-Dobrzyniu, przygotowuje dla dzieci i młodzieży "Ferie z Domem Kultury". Od 13 do 17 lutego odbędą się między innymi zabawy na śniegu, karaoke, konkursy itd. Dzieciaki wyjadą także na basen do Wąbrzeźna. W nieodpłatnych zajęciach weźmie udział 40-osobowa grupa. Od 17 stycznia trwa w M-GOK kurs tańca towarzyskiego. Prowadzi go instruktor Artur Majrowski ze Studia Tańca w Grudziądzu dla dwóch grup wiekowych - dziecięcej oraz młodzieży i dorosłych. Ośrodek cały czas przyjmuje zapisy chętnych do wzięcia udziału w tym kursie. Opłata: 40 zł za miesiąc od osoby.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo