MARYLA RZESZUT

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z wicemarszałkiem Janem Szopińskim rozmawiały władze GTŻ i Grudziądza o modernizacji stadionu żużlowego, która mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku.
  Stadion żużlowy w Grudziądzu jest co sezon naprawiany, jednak najwyższy czas na gruntowny remont. Żeby w godziwych warunkach mogły się odbywać w Grudziądzu mecze ligowe i międzynarodowe, władze miasta i GTŻ zabiegały u marszałka województwa Jana Szopińskiego o wpisanie projektu przebudowy stadionu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

  - Wykonywanie doraźnych napraw i remontów tylko na pewien czas poprawia techniczny stan stadionu - sygnalizuje prezes GTŻ Zbigniew Fiałkowski.
  - Porządnej modernizacji nasz obiekt nie przechodził od kilkunastu lat! Powinna ona objąć zwłaszcza przebudowę trybun, budowę oświetlenia, stworzenie odpowiedniego zaplecza socjalnego oraz solidne ogrodzenie obiektu.

  Grudziądza ani klubu nie stać obecnie na taką inwestycję.

  - Jedynym sposobem na unowocześnienie stadionu żużlowego jest wystąpienie do Unii Europejskiej o dofinansowanie - radzi wiceprezydent Grudziądza Małgorzata Malinowska - a zacząć trzeba od umieszczenia projektu przebudowy stadionu w programie operacyjnym województwa. To jest warunek ubiegania się o unijne środki. Jeśli przedstawimy dobry projekt, możemy z UE otrzymać zwrot nawet 75 proc. kosztów całej modernizacji. To droga długa i pracochłonna, ale warto się postarać.

  Jak dowiadujemy się od rzecznika prasowego prezydenta Grudziądza Cezarego Orackiego, gdyby wszystko poszło w miarę szybko, modernizacja mogłaby się rozpocząć już w 2007 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo