Inowrocław 052 357-2233

  Inowrocław 052 357-2233

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzwonię z Kruszwicy. Chciałbym wypowiedzieć się na temat sprzątania psich odchodów. Zacznę jednak od drugiej strony. Ludzie hodują rybki, ptaszki, koty i nie płacą z tego tytułu żadnego podatku do gminnej kasy. Nie wiadomo dlaczego podatek muszą płacić natomiast posiadacze psów. Skoro tak, to gminy za zebrane od nich pieniądze powinny sprzątać psie odchody.
       Uczniowie jednej z inowrocławskich podstawówek...
       ...są przekonani, że właściciel znajdującego się tam sklepiku po prostu ich oszukuje podczas wydawania pieniędzy za zakupione artykuły. Chcieliśmy zgłosić ten problem dyrekcji placówki, ale trudno się z nią dogadać. Wcześniej informowaliśmy o tym, że jeden z chłopców terroryzuje całą klasę. Dyrekcja stwierdziła, że nie wie co ma z tym problemem zrobić.
       Zawsze kupuje moim dzieciom miesięczne bilety MPK...
       ...w kasie przy Wawrzyniaka w Inowrocławiu. Ostatnio usłyszałem, że od przyszłego miesiąca dzieciaki mają przyjść po bilety osobiści i wyposażone być w legitymacje szkolne. Stało się tak, bo podobno ktoś próbował kogoś oszukać. Kasa przy Wawrzyniaka jest na uboczu. Dzieciom trudno tam dotrzeć. Ja mam czas, aby wyręczyć je i kupić bilety, ale przez czyjąś głupotę ich zakup będzie teraz utrudniony.
       Jaki efekt przyniosła...
       ...ubiegłoroczna akcja leczenia kasztanowców w Inowrocławiu? Czytałem, że miała być powtórzona jesienią, ale nie była. A co z kasztanowcami stojącymi na prywatnym terenie. czy one nie są zakażone.
       Inowrocławskie "Wodociągi" podniosły ceną wody. Zastanawia mnie na co idą te pieniądze. Na pewno nie na poprawienie jakości wody, która jest bardzo zakamieniała.
       Często bywam na popołudniowych potańcówkach...
       ...w uzdrowiskowych lokalach i zastanawiam się, dlaczego zespoły grają tam tak głośno muzykę. Przecież można o przysłowiowe pół tonu ciszej i wszyscy będą zadowoleni - ci co grają, co tańczą i ci co chcą po prostu posiedzieć przy lampce wina.
       Jestem rencistką i...
       ...nie stać mnie na zakup większej ilości węgla. Kupuję więc na worki. Niestety, coraz częściej w niektórych składnicach właściciele nie chcą sprzedawać tak małych ilości opału. Odnoszę wrażenie, że ci państwo już tak się obłowili na handlu, że zapominają, iż są wokół nich ludzie, których stać na niewiele, także jeśli idzie o węgiel.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo