Pierwsze poręczenie stało się faktem

  Pierwsze poręczenie stało się faktem

  ADRIANNA OŚMIAŁOWSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych wspomógł przedsiębiorców z Rusinowa (gmina Rypin). Ich firma zaciągnęła 60 tys. zł pożyczki na zakup samochodu ciężarowego.
       Firma Transport i Spedycja/ Andrzej Laskowski, Zbigniew Zieliński działa od połowy grudnia.
       - Straciłem pracę i postanowiłem uruchomić jakąś działalność - mówi Zbigniew Zieliński. - Musiałem znaleźć pomysł na dalsze swoje funkcjonowanie. W gazecie wyczytałem o TFPK. Dopytywałem się o to w starostwie i uzyskałem wszystkie informacje. Potem zaczęło się załatwianie.
  Pieniądze zdobyliśmy z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, a 42 tys. zł poręczył nam TFPK. Nasz kredyt nie jest może zbyt wysoki, ale na początku jesteśmy ostrożni. Kolega ma doświadczenie w branży, wiemy, że jest spora konkurencja, ale rynek ewoluuje i nie lubi próżni.
       
  Załatwianie formalności trwało tylko dwa tygodnie. Dzięki współpracy TFPK z K-PFP z pożyczek mogą korzystać przedsiębiorcy na starcie.
       - Banki wymagają rocznego funkcjonowania na rynku i mają znacznie wyższe oprocentowania. Nie konkurujemy z nimi, bo do nas zgłaszają się osoby z innymi potrzebami - podkreśla prezes K-PFP Przemysław Woliński.
       Monika Mazur-Świerczyńska, prezes Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych:
       - Z wielką przyjemnością poręczam kredyt firmie, która startuje. Bo z taką, która działa i dobrze sobie radzi, nie ma żadnego problemu.
       TFPK prowadzi rozmowy z lokalnymi oddziałami PKO BP SA i Banku Spółdzielczego w Brodnicy w sprawie kredytowania da przedsiębiorców.
       Wicestarosta Marek Błaszkiewicz:
       - Zakładamy, że przykład pierwszego poręczenia będzie zaraźliwy. Oby i inne osoby zauważyły, że mogą z takiej pomocy skorzystać. Wierzę, że wsparcie dla przedsiębiorczości przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia i poprawy sytuacji społeczno-ekonomicznej.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo