Impreza dla uczniów, a przyszli nauczyciele

  Impreza dla uczniów, a przyszli nauczyciele

  (alpa)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w grudziądzkiej filii UMK odbyła się konferencja poświęcona rozwijaniu zainteresowań matematyczno-fizycznych. Jednak zamiast uczniów szkół ponadgimnazjalnych w ławkach zasiedli przede wszystkim ich nauczyciele. <b>
       Niestety, nauki ścisłe wśród uczniów nie cieszą się największym zainteresowaniem. Znakomicie można było się o tym przekonać podczas wczorajszej konferencji matematyczno-fizycznej. Przyszło na nią wielu nauczycieli i tylko garstka uczniów. Jednym z nich był Łukasz Woźniakowski.
       - Uważam że ciekawsza i bardziej przydatna w życiu jest fizyka - twierdzi Łukasz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego, - łatwiejsza, według mnie, jest jednak matematyka.
       
  Uczniowie nie dopisali. a szkoda, bo wykłady były ciekawe. Dr hab. inż. Paweł Zimny z Politechniki Gdańskiej mówił np. o wymaganiach jakie spełniać musi kandydat na studenta matematyki i fizyki wyższej uczelni technicznej.
       Salę wypełnili za to nauczyciele, którzy z uwagą przysłuchiwali się wykładom Ireny Łaguny, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przedstawiającej wyniki egzaminów zewnętrznych na terenie miasta i powiatu grudziądzkiego. Wiesław Dobosz mówił natomiast o problemach pojawiających się w nauczaniu matematyki w szkołach ponadgimnazjalnych.
       Organizatorami całego przedsięwzięcia byli: Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli oraz Urząd Miejski.
       Michał Kruczkowski z I Liceum Ogólnokształcącego: - Interesuję się fizyką, a matematykę traktuję jako narzędzie do jej opisania. Startuję w wielu olimpiadach z zakresu nauk ścisłych, więc tym bardziej jestem zainteresowany tematyką tej konferencji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo