GRUDZIĄDZ, 052 45-11-920

  GRUDZIĄDZ, 052 45-11-920

  notowali: (woj, dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       Zagraniczne supermarkety i...
       ...stacje paliw po raz kolejny zakpiły sobie z uczuć Polaków. Zewnętrznym symbolem ogłoszonej przez władze państwowe żałoby narodowej jest opuszczenie do połowy masztu flag państwowych, a nie banerów reklamowych zagranicznych koncernów paliw, sieci handlowych czy gastronomicznych. Szefowie grudziądzkich marketów i stacji benzynowych zamiast opuszczać swoje reklamy do połowy masztu, powinni polecić odśnieżenie dachów swych placówek, aby nie trzeba było znów opuszczać flag państwowych.
       Ciekawe kto ukaże policję...
       ...i straż miejską za łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym. Zgodnie bowiem z kodeksem drogowym, tylko kierowcy samochodów uprzywilejowanych, a więc jadących z włączonymi światłami mijania, z włączonym kogutem i sygnałem dźwiękowym, mogą nie przestrzegać niektórych przepisów. Poza tym wyjątkiem samochody policji czy straży muszą poruszać się po ulicach jak wszyscy pozostali użytkownicy dróg. Tylko do kogo zadzwonić, gdy policyjne samochody jeżdżą po ulicach, gdzie obowiązuje zakaz? O tym, że także policjanci i strażnicy muszą zapinać pasy, nie wspomnę.
       Pani Halinie Kowalkowskiej...
       ...wcale nie trzeba budować pomników, co z oburzeniem w "Pomorskiej" sugerowali samorządowcy z gminy Świecie nad Osą. Te pomniki już są: to szkoła, hale sportowe w Linowie i Lisnowie, oczyszczalnia ścieków... Można długo wymieniać zasługi tej pani. I nie wolno o nich zapominać. Niestety, o obecnych samorządowcach tyle dobrego powiedzieć się nie da.
       Zwały śniegu...
       ...leżącego wzdłuż ulic zaczęły topnieć, ale woda z nich nie spływa, bo studzienki kanalizacyjne wciąż są zapchane. Wzdłuż chodników ciągną się więc kałuże brudnej wody, którymi przejeżdżające samochody ochlapują przechodniów. Stojąca woda utrudnia też pieszym przejście na drugą stronę ulicy. Czy nikt nie ma zamiaru tego posprzątać?
       W Zespole Szkół Ekonomicznych...
       ...w żaden sposób nie uczczono pamięci osób, które zginęły w Katowicach. Nie było minuty ciszy, nie wywieszono flagi na budynku. A przecież to jest instytucja wychowująca następne pokolenie Polaków!
       To prawda, z gardła wyrywać trzeba...
       ...pieniądze towarzystwu ubezpieczeniowemu HDI "Samopomoc", jeśli chce się wymóc od niego należne odszkodowanie. Właśnie przeczytałem w "Pomorskiej" tekst o perypetiach grudziądzanina, któremu w końcu udało się otrzymać rekompensatę w należnej wysokości. Mi również udała się ta sztuka. Trzeba jednak uzbroić się w sporą dozę cierpliwości.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo