Winnym też trzeba pomóc

  Winnym też trzeba pomóc

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie będzie pomagał nie tylko ofiarom, ale także sprawcom przemocy w rodzinach.
       - To chyba błąd, pomyłka! Przecież to nie sprawcom, ale ofiarom przemocy trzeba pomagać! - mówi nasza Czytelniczka. Pokazuje nową ulotkę kolportowaną przez grudziądzki ośrodek pomocy społecznej. Widnieje na niej: "Punkt Interwencji Kryzysowej dla sprawców przemocy".
       - Nie ma mowy o żadnej pomyłce - zapewnia Włodzimierz Zieliński, dyrektor MOPR-u. - Pomocą trzeba objąć nie tylko ofiary rodzinnej przemocy, ale także jej sprawców. Inaczej problem nie zniknie.
       
  Ulotki, takie jaką znalazła nasza Czytelniczka, "reklamują" Punkt Interwencji Kryzysowej właśnie dla sprawców przemocy w rodzinie. - Dopiero go uruchamiamy. Jego istnienie jest wpisane w naszą Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych - mówi dyrektor Zieliński. W PIK-u osoby odpowiedzialne za przemoc w swoich rodzinach mogą liczyć na pomoc psychologa, pracownika socjalnego, specjalisty pracy socjalnej.
       Dyrektor Zieliński liczy, że wśród sprawców rodzinnej przemocy znajdą się osoby, które same odczują potrzebę i postanowią skorzystać z pomocy punktu. Jeśli jednak nie będą zainteresowani, to argumentem, który ich przekona będzie tzw. "kontrakt socjalny". W jego ramach udzielanie pomocy materialnej MOPR uzależnia od tego, czy sprawca przemocy w rodzinie będzie regularnie korzystał z pomocy punktu.
       Oczywiście, o pomocy ofiarom rodzinnej przemocy wcale nie zapomniano. Punkt dla takich osób już od dawna istnieje w ramach ośrodka interwencji kryzysowej przy ul. Waryńskiego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo