Joachim Przybył

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tylu hokeistów TKH ThyssenKrupp Energostal w reprezentacji jeszcze nie było. Trener Rudolf Rohaczek powołał na najbliższe zgrupowanie aż siedmiu torunian.
  Po krótkiej przerwie do kadry wraca Tomasz Wawrzkiewicz. Na poprzednim zgrupowaniu "Wachy" zabrakło, a szanse gry dostali Tomasz Jaworski, Arkadiusz Sobecki czy Przemysław Odrobny. Od kilku tygodni jednak bramkarz toruński jest w doskonałej dyspozycji i swoich rywali do miejsca w reprezentacji przewyższa w tej chwili zdecydowanie. Jeżeli dobrze wypadnie na najbliższym zgrupowaniu, będzie raczej pewniakiem w składzie na mistrzostwa świata.

  Trójki z pola

  Trener Rohaczek wybrał także aż sześciu toruńskich graczy z pola. Tercet obrońców tworzą stali już bywalcy w kadrze Łukasz Sokół i Piotr Koseda oraz Bartosz Dąbkowski. Z napastników po kontuzji biało-czerwoną bluzę ponownie włoży Tomasz Proszkiewicz, po raz pierwszy w tym sezonie szansę otrzymali za to Jarosław Dołęga i Daniel Laszkiewicz. Dla tego drugiego to powrót do reprezentacji po kilku latach przerwy. Poprzedni szkoleniowiec Andriej Sidorenko nie widział bowiem miejsca w zespole dla jednego z bardziej doświadczonych polskich napastników.

  W sumie w kadrze Rohaczka znalazło się 30 hokeistów, dominują zawodnicy z Torunia, Krakowa i Oświęcimia. Wszyscy mają szanse zagrać w ostatnim tegorocznym turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. W dniach 10-12 lutego w Grodnie rywalami Polaków będą Białoruś, Ukraina i Estonia. Dwie pierwsze ekipy grają w mistrzostwach świata grupy A. W lutym turnieje EIHC odbędą się również w Budapeszcie i Tilborgu. W stolicy Węgier prócz gospodarzy grać będą także Chorwacja i Słowenia, a w Holandii - także oprócz gospodarzy - Francja, Litwa i Norwegia.

  Test przed Tallinem

  Polska reprezentacja ma już za sobą dziewięć spotkań w tegorocznych turniejach EIHC. Na razie bilans Rohaczka jest dodatni (5:4). Zawody w Grodnie będą jednym z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami świata I dywizji. W kwietniu Polacy w Tallinie zagrają z Austrią, Chorwacją, Estonią, Litwą i Holandią.

  Kadra na Grodno

  Bramkarze: Radziszewski (Cracovia), Wawrzkiewicz (TKH), Sobecki (GKS Tychy) i Jaworski (Unia/Dwory Oświęcim); obrońcy: Piotrowski (Cracovia), Sokół, Dąbkowski, Koseda (TKH), Gwiżdż, Majkowski (GKS), Kłys, Noworyta, Piekarski (Unia/Dwory), Wilczek (Podhale Nowy Targ); napastnicy: L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik, Piotrowski, Voznik (Comarch Cracovia), Proszkiewicz, D. Laszkiewicz, Dołęga (TKH), Parzyszek, Woźnica, Bagiński (GKS), Stachura (Unia/Dwory), Biela, Podlipni, Kolusz (Podhale), Drzewiecki (Stoczniowiec Gdańsk)

  Wyniki biało-czerwonych

  Kopenhaga - Francja 3:1, Norwegia 3:5, Dania 2:1
  Ventspils - Łotwa 1:4, Ukraina 2:3, Holandia 4:3
  Janów - Rumunia 8:0, Węgry 2:0, Norwegia 0:3

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo