Odwołane rozmowy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Planowane spotkanie liderów PiS, Samoobrony, PSL i LPR - ewentualnych sygnatariuszy paktu stabilizacyjnego - zostało odwołane przez PiS. Opozycja uważa, że, taka decyzja wskazuje, iż PiS zdecydował się już na przedterminowe wybory.
       Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski odwołanie piątkowego spotkania tłumaczył tym, że jego partia potrzebuje czasu na analizę sytuacji po głosowaniach nad budżetem. Zaznaczył, że zachowanie Samoobrony, a także w pewnej części LPR, podczas głosowania nad ustawą budżetową w nocy z wtorku na środę było dla PiS "zimnym prysznicem".
       - Musimy mieć trochę czasu na zastanowienie się. Bo jeśli rząd ma funkcjonować dalej i ten parlament ma funkcjonować dalej, to musimy mieć pewność, że proces rządzenia - w tym uchwalanie ustaw - będzie niezakłócony - mówił wczoraj lider PiS Jarosław Kaczyński.
       Prezes PSL Waldemar Pawlak ocenił że, po wynikach ostatnich nocnych głosowań w Sejmie z punktu widzenia PiS nie ma już potrzeby tworzenia paktu stabilizacyjnego. Według niego, przez najbliższe dwa tygodnie będzie się odbywało "gotowanie na wolnym ogniu", w oczekiwaniu na decyzję o ewentualnych wcześniejszych wyborach.
       Innego zdania są Samoobrona i LPR. Według liderów tych partii, wyniki nocnych głosowań w Sejmie mogą spowodować, że w przyszłym tygodniu zawarte zostanie "szersze porozumienie" między PiS a Samoobroną i Ligą.
       W ocenie szefa SLD Wojciecha Olejniczaka, LPR i Samoobrona zostały przez PiS zrobione - jak to określił - "w bambuko". Powiedział, że w nocnych głosowaniach PiS uzyskał, co chciał, dlatego spotkanie w sprawie paktu nie było już potrzebne i zostało odwołane.
       Zdaniem sekretarza generalnego PO Grzegorza Schetyny, wszystko wskazuje na to, że PiS podjęło już decyzję o wcześniejszych wyborach parlamentarnych. Również politycy PiS nieoficjalnie przyznają, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem są wcześniejsze wybory.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo