Becikowe wątpliwości

  Becikowe wątpliwości

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Becikową zapomogą radni mieli zająć się na końcu wczorajszej sesji. A rozmawiali o niej już na samym początku. <b>
       Uchwała przyznająca grudziądzankom, które urodziły dziecko, kwotę tysiąca złotych, była ostatnią w programie wczorajszych obrad. Jednak pierwsze wątpliwości pojawiły się już na początku sesji.
       Arkadiusz Goszka, przewodniczący Rady Miejskiej miał wątpliwości, czy samorząd Grudziądza nie złamie prawa, jeśli uchwałę przyznającą becikowe podejmie zanim w Dzienniku Ustaw opublikowana zostanie ustawa, która pozwala samorządom na udzielanie takiego wsparcia.
       - Zasięgaliśmy już wstępnej opinii w tej sprawie w organie nadzoru wojewódzkiego - Mirosław Klimkiewicz, radca prawny Ratusza, przekonywał, że uchwała może być podjęta.
       Wątpliwości miał także radny Witold Kraśniewski. Jego zdaniem z becikową uchwałą należy poczekać, do czasu, aż rząd znajdzie w budżecie państwa pieniądze na wypłaty centralnego becikowego, bo, jak już bywało, może się okazać, że za hojność Sejmu zapłacić będzie musiał samorząd miasta.
       Pełną relację z wczorajszych obrad zamieścimy w "Pomorskiej" jutro.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo