Skarbówka w "Pomorskiej"

  Skarbówka w "Pomorskiej"

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od chwili wprowadzenia możliwości indywidualnego rozliczania się osób fizycznych z podatku dochodowego, a wiec już od 14 lat, "Pomorska" pomaga Czytelnikom w wywiązaniu się z tego obowiązku. Specjalny dyżur redakcyjny odbędzie się w najbliższy piątek.
       - Od początku roku, do tej pory wpłynęło do nas - mówi Teresa Świątkowska, naczelnik Urzędu Skarbowego w Grudziądzu - zaledwie nieco ponad 500 indywidualnych zeznań z ubiegłorocznego podatku dochodowego. Spodziewamy się, że podobnie jak w ubiegłym roku, ponad 46 tysięcy mieszkańców Grudziądza i powiatu ziemskiego indywidualnie rozliczać się będzie z fiskusem. Podatnikom sugeruję, aby jak najszybciej złożyli zeznania i dokładnie wypełniali formularze. Część z 500 zeznań, które od początku stycznia trafiły do Urzędu, podatnicy przynieśli osobiście. Zostały one wówczas od razu, w obecności osoby rozliczającej się, sprawdzone pod względem formalnym. W przypadkach stwierdzenia choćby braku podpisu w odpowiednim miejscu, źle wpisanego numeru NIP czy nieprawidłowo przeniesionej liczy ze strony na stronę, uchybienia te zastały na miejscu skorygowane. Natomiast gdy, stwierdzamy takie nieścisłości w PIT-ach przesłanych pocztą, musimy wówczas podatnika wzywać do osobistego wstawienia się w Urzędzie Skarbowym.
       Podobnie jak w latach ubiegłych w grudziądzkim oddziale "Pomorskiej" organizujemy w okresie sprawozdawczym specjalne dyżury przedstawicieli Urzędu Skarbowego. Otrzymać u nas można także formularze zeznań podatkowych i druki niezbędnych załączników. Pierwszy tegoroczny "PIT-owy" dyżur zaplanowaliśmy na piątek, 27 stycznia.
       Zaproszenie do udziału w nim przyjęły: Marianna Witkowska, komisarz skarbowy i Justyna Danielewicz, inspektor grudziądzkiego Urzędu Skarbowego. Przez dwie godziny, od godz. 13.00 do 15.00, obie panie wyjaśniać będą wszystkim zainteresowanym zasady prawidłowego obliczenia ubiegłorocznego podatku dochodowego od osób fizycznych oraz instruować, jak prawidłowo wypełniać druki zeznań podatkowych.
       Z indywidualnej, osobistej konsultacji podatkowej skorzystać będzie można przychodząc (w godzinach dyżuru) do grudziądzkiej siedziby "Gazety Pomorskiej", Rynek Główny 3-5 lub telefonując po poradę pod redakcyjne numery: 451-19-25 lub 451-19-26.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo