Strefa: "tak", ale u nas

  Strefa: "tak", ale u nas

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Samorządy Bydgoszczy i Torunia czynią starania o ustanowienie w pobliżu tych największych miast województwa, specjalnej strefy ekonomicznej. Grudziądz nie zgadza się z taką koncepcją.
       - Działamy na wielu płaszczyznach, bo chcemy głośno i dobitnie wyrazić nasz sprzeciw wobec pojawiających się deklaracji o lokalizacji specjalnej strefy ekonomicznej w okolicach Bydgoszczy lub Torunia - mówi prezydent Andrzej Wiśniewski. - Takie rozwiązanie jest dla nas nie do przyjęcia. Jeszcze bardziej pogłębią się istniejące już dysproporcje gospodarcze wewnątrz województwa. Byłoby to również kompletne zaprzeczenie podstawowej idei tworzenia stref ekonomicznych, którą jest walka z bezrobociem.
       
  Jeśli specjalna strefa ekonomiczna ma zostać utworzona przy spełnieniu podstawowych warunków, to obiektywnie najlepiej spełnia je Grudziądz. Prezydent Wiśniewski argumenty za przedstawił m.in. w liście do premiera Marcinkiewicza oraz do kujawsko-pomorskich parlamentarzystów. ,
       - Tak strategiczna decyzja nie powinna być kolejnym "prezentem" fundowanym najsilniejszym, ale rzeczywistym narzędziem sprawiedliwego i zrównoważonego rozwoju całego terenu województwa. Rozwoju, w którym Grudziądz powinien, chce i na pewno jest w stanie aktywnie uczestniczyć - dodaje prezydent Grudziądza.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo