Sfilmować złodzieja

  Sfilmować złodzieja

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Wypowiadamy wojnę złodziejom samochodów - </i>zapowiadają grudziądzcy policjanci. Każdego dnia w Grudziądzu łupem złodziei pada choć jedno auto. <b>
       Wczoraj w Grudziądzu skradziono "malucha", mocno leciwego, bo wyprodukowanego w 1988 roku i wartego stosunkowo niewiele, bo około 1,5 tys. zł. Ale kradzież tak starych aut, to prawdziwa rzadkość. Bo złodzieje upodobali sobie samochody średniej klasy i niemieckiej produkcji. Ich ulubione marki to Audi i Volkswagen oraz busy marki Mercedes.
       - W ostatnim czasie kradzionych jest sporo samochodów - przyznaje nadkom. Marzena Reimus, oficer prasowy grudziądzkiej policji, - ale nie przyglądamy się temu biernie.
       
  Policjanci zaczęli korzystać z metod, z których wcześniej korzystali sporadycznie, np. przed nocnymi patrolami wymieniają nieoznakowane radiowozy z sąsiednimi jednostkami. Czasem wymieniają się nawet funkcjonariuszami. - Chcemy wprowadzić złodziei w błąd - mówi nadkom. Reimus.
       Dodatkowo policjanci patrolując miasto nagrywają filmy z osobami kręcącymi się przy parkingach w rolach głównych. Szczególnie tych na największych osiedlach mieszkaniowych. To z nich złodzieje najczęściej kradną auta.
       W ubiegłym roku grudziądzkim policjantom zgłoszono kradzieże 150 samochodów. - Jesteśmy przekonani, że część z nich to zgłoszenia fałszywe, dokonane po to, aby wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia. Udało się nam udowodnić już 14 takich przypadków - mówi nadkom. Reimus, - teraz wróciliśmy do spraw już umorzonych. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajdziemy kolejne zgłoszenia kradzieży, których nie było.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo