Dyrektor złożył rezygnację

  Dyrektor złożył rezygnację

  Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Włączenie brodnickiej lecznicy w struktury grudziądzkiego szpitala, albo rozwiązanie umowy o pracy i współpracy - to warunki jakie Marek Nowak postawił brodnickiemu samorządowi.
       Wiosną 2004 roku kierowanie szpitalem w Brodnicy tamtejszy samorząd powierzył dr. Markowi Nowakowi, dyrektorowi szpitala w Grudziądzu. Aby uzdrowił sytuację finansową szpitala brodnickiego.
       W styczniu dr Marek Nowak złożył rezygnację z funkcji dyrektora brodnickiego szpitala. Jako główny powód podaje wyczerpanie się możliwości prawnych współpracy lecznic w Brodnicy i Grudziądzu.
  - Szpital wyszedł na prostą. Pracownicy identyfikują się z placówką. Zadowoleni są pacjenci - tłumaczy dr Marek Nowak. Dlatego, zdaniem dyrektora, nadszedł moment, żeby powiat brodnicki albo wziął na siebie zarządzanie placówką, albo zgodził się na zacieśnienie współpracy i połączenie szpitali. Jeśli władze powiatu się zgodzą, to brodnicka placówka będzie funkcjonować jako filia szpitala w Grudziądzu.
       - Zmieni się tylko nazwa. Szpital nadal będzie świadczył usługi, będzie funkcjonował na rynku medycznym - przekonuje dr Marek Nowak.
       Precyzyjniej to Grudziądz będzie świadczył usługi w Brodnicy za pośrednictwem miejscowego personelu i sprzętu.
       - Rozmowy trwają - informuje Zdzisław Bogacki, sekretarz powiatu. - Dyrektor stwierdził, że nie da się zrobić więcej w dotychczasowej formie organizacji, zarządzania.
       
  Sprawa jest skomplikowana, bo rezygnacja z funkcji dyrektora oznacza również rozwiązanie umowy o współpracy z placówką w Grudziądzu.
       Rozmowy nie będą proste. - Dla mnie możliwe jest tylko jedno porozumienie - połączenie - tłumaczy dr Marek Nowak.
       Termin upływa 31 stycznia. Jeśli rokowania zakończą się fiaskiem, to od 1 lutego szpitalem zajmie się starosta.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo