Poloneza czas zacząć

  Poloneza czas zacząć

  Karolina Kosecka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W lokalu, w szkole czy w wynajętej sali - nieważne gdzie będą się bawić. Dla maturzystów liczy się przede wszystkim klimat, dobre towarzystwo i to, że to będzie ich pierwszy bal.
       Organizacją studniówek najczęściej w szkołach zajmują się rady rodziców, samorządy uczniowskie lub specjalnie powołane komitety. To oni decydują, gdzie, jak i za ile będą bawili się maturzyści.
       Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu na studniówce bawić się będą 28 stycznia. Wzorem ubiegłych lat wybór maturzystów padł na restaurację "Kaprys". Tutaj zabawa kosztować będzie około 100 złotych od osoby. Trwają ostatnie przygotowania.
       Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu tradycyjnie bawić się będą w szkolnej hali sportowej. Tajemnicą owiana jest tegoroczna sceneria. A uczniowie z tej szkoły potrafią zaskakiwać. Był już antyczny teatr, podwodny świat, .... Za udział imprezie zapłacić trzeba będzie po 70 złotych od osoby. Bal zaplanowano tu na 11 lutego.
       Klasy maturalne w Zespole Szkół w Kowalewie Pomorskim studniówkę organizują 11 lutego w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Tutaj bawić się będzie 83 uczniów liceum ogólnokształcącego i uzupełniającego dla dorosłych. Do tego dochodzą ich osoby towarzyszące i nauczyciele. Będzie więc bal na sto par. Udział w imprezie kosztować będzie 80 złotych od osoby.
       Sam bal to nie jedyny wydatek.
       - Chłopacy mają dobrze. Kupią garnitur i na tym sprawa się kończy. Dziewczyny oprócz stroju muszą jeszcze zainwestować we fryzjera, bieliznę, dodatki, buty - mówi Ania z ZS nr 1 w Golubiu-Dobrzyniu.
       Garnitury kosztują od 250 złotych, koszule od 40. Do tego jeszcze krawat (30 złotych) i buty (od 70 zł). Stroje dla pań zaczynają się od stu złotych. Konieczne są jeszcze buty (od 70 zł) i czerwona bielizna (od 25 złotych). Niektóre dziewczęta, zwłaszcza te z niesfornymi włosami, decydują się też na wizytę u fryzjera (upięcie około 30 złotych). W tym roku modne są wysoko postawione włosy i loki. Zeszłoroczne fryzurki, przede wszystkim długie, proste włosy z grzywką nadal są na topie. Studniówkowy makijaż to jednym słowem blask, ale z umiarem - przestrzegają eksperci.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo