Zginął, bo zabrakło mu wyobraźni

  Zginął, bo zabrakło mu wyobraźni

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tyle zostało z kontenera, w którym wybuchły butle

  Tyle zostało z kontenera, w którym wybuchły butle ©Adrianna Ośmiałowska

  Śmiercią 22-letniego właściciela stacji paliw zakończyło się przetaczanie przez niego gazu z butli do kuchenek do zbiornika LPG.
  Tyle zostało z kontenera, w którym wybuchły butle

  Tyle zostało z kontenera, w którym wybuchły butle ©Adrianna Ośmiałowska

       Wszystko rozegrało się w nocy z piątku na sobotę. 22-letni Paweł B. przetaczał gaz, prawdopodobnie podgrzewał też butle domowego użytku otwartym ogniem, by podnieść ciśnienie i przyspieszyć proceder. Trzy butle wybuchły. Mężczyzna zginął na miejscu, a z blaszanego kontenera, w którym pracował, zostały zgliszcza.
       - Wybuch pierwszej butli obudził mieszkańców domu sąsiadującego ze stacją - mówi podinsp. Jakub Gmiński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rypinie. - Kobieta zawiadomiła policję, po czym razem z mężem uciekła z domu, obawiając się zagrożenia.
       
  Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji strażaków, udało się odciąć dopływ gazu z dużego zbiornika. Nietrudno wyobrazić sobie, co by było, gdyby i on wybuchł. W pobliżu stacji znajdują się domu mieszkalne oraz szkoła. Po ugaszeniu ognia, strażacy w zgliszczach znaleźli zwłoki Pawła B.
       To nie był pierwszy raz, kiedy 22-latek przetaczał gaz. W listopadzie minionego roku policja złapała go na tym procederze, który uprawiał przez dwa miesiące. Postawiono mu zarzut "spowodowania powszechnego zagrożenia dla zdrowia, życia wielu osób i mienia wielkich rozmiarów". Miał też odpowiedzieć za przestępstwo karno-skarbowe, polegające na chęci uniknięcia płacenia podatków akcyzowego, dochodowego i VAT. Mężczyzna dobrowolnie poddał się wówczas karze. Niestety, nie była to dla niego wystarczająca nauczka.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo