Niepotrzebny zgon

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas podpisania aktu sprzedaży mienia po "Pow-Medice" starosta sępoleński nie krył, że upadłość nie była konieczna.
       Załoga na nie
       
  Stało się jednak inaczej. Prezesa "Pow-Mediki" Jacka Świątkiewicza oskarżano o najgorsze przewinienia w Szpitalu Powiatowym w Więcborku. Spotkania udziałowców spółki z załogą szpitala w sprawie odroczenia żądań płacowych nic nie dały.
       Duzi wierzyciele godzili się o układ, ale po fiasku negocjacji z pracownikami ogłoszono upadłość. W tym samym czasie powołano "Novum-Med" do prowadzenia lecznicy. Jedynym właścicielem spółki jest powiat.
       To ta ustawa 203
       
  Spółkę wykończyła słynna ustawa 203. Pielęgniarki domagały się swego, komornik zajmował konta na wypłatę zaległej podwyżki dla sióstr. Po podliczeniu dług "Pow-Mediki" wyniósł 1,9 mln zł.
       Po półtora roku postępowania upadłościowego wyposażenie szpitala kupił w tym miesiącu powiat za 510 tys. zł, z czego 120 tys. zł to 73 proc. udziałów w sępoleńskiej spółce "Doktór" i 95 tys. zł wydzielone jako sporne mienie, czyli należność za sprzęt, który powiat uznaje za swój.
       Czysty Świątkiewicz
       
  Sąd oczyścił Świątkiewicza z zarzutu niegospodarności.
       - "Pow-Medica" nie musiał upaść - zapewnia starosta Stanisław Drozdowski. - Dług "Pow-Mediki" to wyłącznie należności z tytuły ustawy 203. To suma, którą powinien pokryć skarb państwa.
       
  Choć syndyk sprzedał mienie "Pow-Mediki", nie opuszcza jeszcze Więcborka. - Musi zaspokoić roszczenia wierzycieli - przypomina Drozdowski. - Syndyk walczy z ministrem skarbu o zwrot pieniędzy wypłaconych z tytułu ustawy 203.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo