(jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Adriana Toruń - tak na razie nazywa się tegoroczna drużyna "Aniołów". Trwają rozmowy z trzema kolejnymi kandydatami na sponsora strategicznego klubu. Budżet toruńskich żużlowców ma wynieść 3,5 mln złotych.
  Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami Marek Karwan nadal będzie finansował toruńską drużynę żużlową. W nowym terminarzu opublikowanym przez Polski Związek Motorowy zamiast KS Toruń widnieje już nazwa Adriana Toruń.
  - Nie będę ukrywał, że cele marketingowe związane ze sponsoringiem drużyny już osiągnąłem w minionych latach i wiele więcej już nie zyskam. Pozostała jednak lojalność, sympatia i przywiązanie. Te trzy elementy zadecydowały, że nadal będę finansował toruńskich żużlowców - mówi Marek Karwan, który jesienią zrezygnował z kierowania klubem.

  Były prezes klubu nie uczestniczy natomiast w poszukiwaniach drugiego sponsora. Tym zajmuje się obecny zarząd klubu. Za ile torunianie chcą sprzedać drugą część nazwy? - Potrzebujemy kilkaset tysięcy złotych - odpowiada enigmatycznie Adam Krużyński z zarządu klubu. Prawdopodobnie więc tyle, ile brakuje w kasie po odejściu Apatora SA. A to oznacza, że potencjalny sponsor powinien wyłożyć minimum 500 tys. zł. W razie potrzeby Adriana jest gotowa odstąpić nawet pierwszy człon nazwy.
  - Prowadzimy obecnie rozmowy z trzema firmami, nie tylko z Torunia. Negocjacje są trudne ze względu na wysokie kwoty. Trudno mi w tej chwili powiedzieć kiedy i czy w ogóle zakończą się powodzeniem - nie ukrywa Krużyński.

  Wstępnie ustalono już budżet klubu na nadchodzący rok. Ma wynieść 3,5 miliona złotych, ale wiele zależy od pomyślnych rozmów ze sponsorem strategicznym oraz - co być może najistotniejsze - od frekwencji na trybunach. Jeżeli utrzyma się tendencja spadkowa, to Adriana może mieć jesienią kłopoty z płynnością finansową. - Nie zamykamy się oczywiście na mniejszych sponsorów. Cały czas pracujemy mocno, żeby było ich jak najwięcej i zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z klubem - podkreśla Krużyński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo