Radek śpiewał Demarczyk

  Radek śpiewał Demarczyk

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Janusz Radek przekonywał grudziądzan, że mężczyźni są piękni i wrażliwi

  Janusz Radek przekonywał grudziądzan, że mężczyźni są piękni i wrażliwi ©Piotr Bilski

  Od kolęd do piosenek Ewy Demarczyk daleka droga. Janusz Radek błyskawicznie przestawił się z pierwszej - kolędowej części koncertu noworocznego na drugą - poetycką. Podobał się widzom. <b>
  Janusz Radek przekonywał grudziądzan, że mężczyźni są piękni i wrażliwi

  Janusz Radek przekonywał grudziądzan, że mężczyźni są piękni i wrażliwi ©Piotr Bilski

       Piosenki w wykonaniu aktorów silniej przemawiają do publiczności. Tak też było w przypadku Janusza Radka, który w interpretację piosenek wkłada całą swoją osobowość i emocje. On piosenkę gra. Obdarzony interesującym głosem może z powodzeniem wykonywać repertuar także...pierwszych dam polskiej piosenki, na przykład Ewy Demarczyk.
       Występ w Grudziądzu rozpoczął od pieśni "O narodzinach Bolesława Krzywo", zapamiętanej przez publiczność z częstych swego czasu parodii Bolesława GromI Janusz Radek śpiewając tę oraz inne piosenki Demarczyk właściwie ocierał się o parodię.
  Nie przekroczył jednak niebezpiecznej granicy i publiczność jego sztukę zaakceptowała. Na przykład przepiękny utwór "Groszki i róże" śpiewał...stojąc wysoko na palcach, przy podwyższonym maksymalnie mikrofonie...- My, faceci, wspinamy się od najmłodszych lat, żeby zobaczyć, co się dzieje po drugiej stronie okna - mówił zanim ją zaśpiewał.
       Janusz Radek wybiera tylko niezwykłe utwory. - Z powstałych w ostatnich 20-30 latach ukradłem dla siebie te najpiękniejsze - objaśnia. Niektóre z nich, jak sam mówi, "wywraca na drugą stronę" (np." Pannę śnieżną") lub wykonuje prawie wiernie. Z wielu robi sceniczne majstersztyki. Dla niektórych "Grand walc Bri" Demarczyk w jego wersji jest wręcz lepszy od oryginału...
       Zwłaszcza, że każdy utwór buduje wraz z nim świetny zespół muzyczny: Marcin Sana- pianino, Mirosław Stępień - skrzypce, Józef Michalak - kontrabas i Sławomir Berny - perkusja.. Radek nie ma kompleksów wobec Demarczyk czy Niemena. Jeszcze nie jest im równy, ale kto wie, czy nie zrobi podobnej kariery.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo