Parkingi w śniegu i lodzie

  Parkingi w śniegu i lodzie

  (dd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Płacimy za parkowanie samochodów, a wysiadamy z nich prosto w zwały śniegu</i> - żalą się kierowcy. I wszystko wskazuje na to, że nic się nie zmieni.
       - Wystarczy tylko na chwilę postawić auto na parkingu, a już dostaję wezwanie do zapłacenia za postój. Ale do tego, żeby wyrzucić śnieg zalegający na parkingu, nikt już się nie śpieszy. Wysiadamy wprost na brudną breję, albo lód - mówią kierowcy parkujący w centrum miasta. Za pół godziny postoju płacą 70 groszy. - Nic się już nam za to nie należy?
       - Odśnieżanie parkingów jest oczywiście w gestii miasta
  - przyznaje Ryszard Boguski, z Wydziału Inżynierii Ruchu, - nie jest to jednak łatwe. Naszym priorytetem jest bowiem utrzymanie przejezdności ulicy, a nie porządku na parkingu.
       Jedynym skutecznym sposobem na oczyszczenie parkingów jest wywiezienie śniegu. Nie można tego jednak zrobić sprzętem, bo parkingi cały czas, są zastawione samochodami.
       - Wywózka śniegu jest bardzo droga. Zdecydujemy się na nią dopiero, gdy śniegu spadnie naprawdę dużo - mówi Boguski, - na razie takiej potrzeby nie było, więc wolimy, aby za te pieniądze łatać dziury w jezdniach.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo